Bu Kripto Para Platformuna Uyarı Geldi: Mahkeme Celbine Uy!

New Yorklu bir yargıç, kripto para borç veren Genesis’in mahkeme taleplere uymadığını söyledi ve uyardı. Bu doğrultuda yargıç, bu talepleri yerine getirmesi için Genesis’e 5 günlük süre verdi. Genesis’in dahil olduğu dava, Do Kwon’un çökmüş stablecoin’ine ilişkin bir soruşturmanın parçası.

Mahkeme kripto para şirketini uyardı: 5 gün içinde yap!

Bir kripto para borç veren ve ticaret şirketi olan Genesis’e, bir New York mahkemesinden uyarı geldi. Mahkeme, Terra USD (UST) stablecoin’in 2022’deki çöküşüyle ilgili olarak 9 Ekim’de verilen son tarihe kadar yanıt vermemesinin ardından beş gün içinde bir mahkeme celbine uymasını emretti. ABD dolarının değerine bağlı olduğu varsayılan bir kripto para birimi olan TerraUSD dramatik bir çöküş yaşadı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu başarısızlığı, kripto piyasalarında şok dalgaları yarattı. Bunun ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) token’ın arkasındaki şirket olan Terraform Labs’a ve kurucu ortak Do Kwon’a yatırımcıları yanılttığı gerekçesiyle dava açtı.

Yargıç Jed Rakoff, 12 Eylül’de Genesis Global Capital, Genesis Global Holdco ve Genesis Global Trading’e sanıklar tarafından gönderilen yasal bilgi taleplerine atıfta bulunan Cuma tarihli bir mahkeme kararında, “Bugün itibariyle, Genesis Varlıkları mahkeme celplerine yanıt olarak herhangi bir belge sunmadı” dedi. Bu arada Genesis, Digital Currency Group (DCG) adlı bir ana şirketin parçası konumunda.

Yargıç ısrarla Do Kwon’un ifadesini almak istiyor

Bahse konu mahkeme kararı, istenen bilgilere ayrıntılı olarak yer vermedi. Şirket, stablecoin’e maruz kalan hedge fonu Three Arrows Capital’e milyarlarca kredi verdi. Bu şirket de şu anda feshedilmiş durumda. Üç Genesis kripto para kuruluşu Ocak 2023’te iflas başvurusu yaptı. Ayrıca, ticaret kolu Eylül ayında ABD spot piyasa işini kapattı.

Jed Rakoff ayrıca dava ile bağlantılı olarak Do Kwon’dan nasıl bilgi alacağı konusunda da uğraşıyor. Do Kwon, Karadağ’da sahte pasaport bulundurmaktan hapis cezası aldı. Kripto para dünyası bu olayı da yakından takip ediyor. Bunun için Do Kwon’un avukatları, ABD’ye gelemeyeceğini ileri sürüyor. Ancak Rakoff Eylül ayında ilginç bir emir verdi. Rakoff, Kwon’un çapraz sorgulama için kesinlikle hazır olmasını istiyor. Bu nedenle, hazır olmadan davada herhangi bir beyanda bulunmasına izin vermeyeceği uyarısını yaptı. Bu doğrultuda, “Fizik kanunlarına göre onun ifadesini almak imkansız değil!” dedi. Konuya ilişkin olarak, Genesis yetkilileri şu ana kadar herhangi bir açıklama ve yorum yapmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx