Yazı İşleri Müdürü’nden Kılıçdaroğlu’na yanıt: Yeni Şafak’ın peşine düşeceğine seçimden sonra sırra kadem basan Akan Abdula’ya ödediği söylenen 49 milyon lirayı geri alsın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin cumhurbaşkanı seçilmemesi için Yeni Şafak’ın Facebook hesaplarından 3 milyon liraya yakın harcama yaptığını öne sürdü. Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü ve yazarı Ersin Çelik, “Kemal Kılıçdaroğlu Yeni Şafak’ın reklam için ödediği 3 milyon TL’nin peşine düşeceğine, evininin mutfağından çektiği videoların fikir babası olan, kendisini reklam ve pazarlama stratejisi uzmanı olarak tanımlayan Akan Abdula’ya ödediği söylenen 49 milyon lirayı geri alsın.” yanıtını verdi. 

Kılıçdaroğlu, Yeni Şafak’ın kendisinin cumhurbaşkanı seçilmemesi için 3 milyon liraya yakın harcama yaptığını iddia ederek, “Facebook hesaplarından 3 milyon liraya yakın bir para harcıyorlar. Benim seçilmemem için harcıyorlar. 3 milyon liraya yakın parayı nereden buldun sen? Kim verdi o parayı sana?” ifadelerini kullandı. 

Gazetenin yazı işleri müdürü Ersin Çelik, bugünkü yazısında Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt vererek, “En baştan söyleyeyim; Yeni Şafak, Kemal Kılıçdaroğlu için 3 milyon TL harcamaz. Ancak, Albayrak Grubu’nun sahipleri inandıkları dava uğruna canları dâhil, tüm servetlerini ortaya koyarlar.” dedi. 

Çelik, “CHP, seçim sürecinde Twitter’a hapsolmak gibi çok büyük bir hata yaptı. Günlük tartışmaların, 110 milyon izlenen videoların büyüsüne kapılan muhalefet, gerçek seçmenlerin olduğu Facebook, Instagram ve TikTok’u hafife aldı. Buna karşılık hem sokağa inmeyip hem de ancak 3-5 milyon gerçek kullanıcının olduğu Twitter’da sahte etkileşim kasıp, bot hesaplarla manipüle edilmiş anketlerin peşine takılarak seçim kazanacaklarını sandılar. Oysa Türkiye’deki Instagram kullanıcı sayısı ile sandığa giden seçmen sayısı hemen hemen aynı.” ifadelerini kullandı. 

Facebook’a yatırım yapılmaması, Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarının sosyal medyayı da siyasal iletişimi de bilmediklerinin delilidir.” diyen Çelik, “Kemal Kılıçdaroğlu Yeni Şafak’ın reklam için ödediği 3 milyon TL’nin peşine düşeceğine, evininin mutfağından çektiği videoların fikir babası olan, kendisini reklam ve pazarlama stratejisi uzmanı olarak tanımlayan Akan Abdula’ya ödediği söylenen 49 milyon lirayı geri alsın. 14 Mayıs’tan sonra sırra kadem basan Abdula’yı bulursa su soruyu sorabilir: “Yeni Şafak’ın patronları 3 milyon lirayla beni seçtirmediyse sen o 49 milyonu nereye harcadın?” dedi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx