X, oyun yayını ve canlı alışveriş özellikleri üzerinde çalışıyor

Şirket, şu anda X Premium abonelerinin erişebildiği temel, Twitch benzeri oyun akışı özelliklerini deniyor.

Musk, bu özelliği pazar gecesi @cyb3rgam3r420 kullanıcı adıyla anonim bir Twitter hesabından gönderilen 54 dakikalık Diablo IV yayınında gösterdi. Musk daha sonra hesaba yanıt verdi ve şirketin bu özelliği test ettiğini doğruladı. X’te mühendis olan Mark Kalman da Premium abonelerinin, Open Broadcaster Yazılımını (OBS) X Media Studio aracılığıyla Twitter hesaplarına bağlayarak hesaplarından oyun akışını nasıl ayarlayabileceklerini açıklayan bir video paylaştı.

X, oyun yayını ve canlı alışveriş özellikleri üzerinde çalışıyor

Şimdilik, X‘in yayıncılara kur yapma konusunda ne kadar ciddi olduğu belirsiz. Bu özellik, yayınlardaki izleyici yorumlarını destekliyor gibi görünüyor ancak şimdilik diğer platformların içerik oluşturucu merkezli özelliklerinin çoğundan yoksun. Ancak bu, X‘in platforma daha fazla kullanıcı çekme çabasıyla yaratıcılara ve yeni video özelliklerine nasıl yöneldiğinin son örneklerinden biri. Ayrıca şirket, Paris Hilton ile yeni bir ortaklık yoluyla canlı alışveriş özelliklerini denemeye başlayacağını da duyurdu.. Variety, Hilton’un “canlı alışveriş özelliklerini içeren yılda dört orijinal video içerik programı oluşturmak” için anlaşma imzaladığını bildirdi.

Ayrıca X‘in altyapısının yeni canlı video özelliklerine ayak uydurup ayak uyduramayacağı da belli değil. Geçtiğimiz yıl site güvenilirliği mühendislerinin çoğunu işten çıkaran şirket, özellikle Musk’un hesabıyla desteklenen büyük canlı ses ve video sorunlarıyla mücadele etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx