Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rize’de önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Rize’nin baharı ayrı sonbaharı ayrı güzeldir. En güzeli de Rizeli uşakların her an her yerde hissettiğimiz vefasıdır.

Yarım asrı bulan yolculuğumuz her safhasında milletimden başka yaslanacak gövde aramadım.

Karşımda aldığım rakama göre 40 bin kişi var. Halkımla beraber, hemşehrilerimle beraber kentsel dönüşümle yaptığımız bu güzellik ayrı bir gurur veriyor bana. Dün neydi buralar, bugün ne oldu… Burada dükkanlar, mağazalar çalışmaya başladığında herkes konutlara yerleştiğinde buranın ne kadar güzel olacağını takdir ediyorsunuz. AK Parti milletimize bir söz vermişti. Demişti ki ‘Artık bu ülkede hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’. Aradan geçen 21 yılda hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını görmenin kıvancı içindeyiz. Eksiden buralar neydi? Şimdi ne olduğunu görüyorsunuz değil mi?

Artık bu ülkede darbecilerin borusu ötmüyor. Artık bu ülkede cuntacıların sesi çıkmıyor. Artık bu ülkede vesayetçilerin tekeri dönmüyor. Artık bu ülkede kimse öz yurdunda garip muamelesi görmüyor.

Hiç kimse artık ‘ne olacak halim’ endişesi taşımıyor. Artık bu ülkede çalışmak, üretmek, kendini geliştirmek isteyen herkesin yolu açık. Artık milletin devridir.

Adeta bir ateş çemberinin ortasındayız. Bu ateşim ülkemize zarar vermesini önleyecek güce sahibiz. Karadeniz’e barış gelecekse bizimle gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx