Öğretmenler taban maaş hakkı için TBMM’ye yürüdü

Özel sektörde çalışan öğretmenlerden oluşan Öğretmenler Sendikası üyeleri, taban maaş hakkının geri verilmesi, insani şartlarda ücretlere çalışmak, fazla mesai saatleri ücretlerinin verilmesi gibi özlük haklarının iyileştirilmesi için Ankara Milli Egemenlik Parkı’nda toplandı.

Grup adına yapılan konuşmanın ardından öğretmenler, TBMM Çankaya kapısına yürüdü. Çevik Kuvvet ekiplerinin, yürüyüşe izin vermemesinin ardından ekiplerle öğretmenler arasında arbede yaşandı.

Polis çemberine alınan öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den randevu talebinde bulunduklarını, bu talep cevap bulana kadar Meclis’in önünde bekleyeceklerini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin olumlu cevap vermesi üzerine sendika yetkililerinden oluşan bir heyet bakanlığa gitti.

Bakanlık yetkilileriyle görüşen sendika temsilcilerine, Bakan Tekin ile görüşmek için gelecek haftaya randevu verildiği belirtildi. Heyetin randevu alarak dönmesi üzerine öğretmenler de parktaki bekleyişlerini sonlandırarak dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx