Kurultay’ın ardından: ‘Değişim’in Meclis’i şekilleniyor

CHP’nin dün tarihi kurultayında yeni Genel Başkanı olarak Özgür Özel’i seçmesinin ardından gözler bugün Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri seçiminde…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginç protesto: Kredi çekerek aldığı kolaları döktü

Türk turist Hindistan’da yaşadıklarını böyle anlattı: “Gardınız olmalı”

Dilek balonları arasında evlenme teklifi etti, erkek arkadaşı şaşkına döndü

Medya fısıltısı yalanları: Beş isim polemiği

Menzil şeyhi’nin görüntüleri gündem oldu

Böyle makyaj görülmedi… Derisini kalıp halinde çıkardı: “Nitelikli dolandırıcılık”

İsrail’in tecrübesiz askerleri pozisyonlarını TikTok’ta paylaşıyor

Ruslardan ABD’li askerlere feci pusu

Ankara Spor Salonu’nda başlayan 38. Olağan Kurultayın nabzını Odatv Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Can Özçelik ve Odatv Web TV Genel Koordinatörü Pınar Saraçoğlu ile Ankara’dan canlı bildirdi.

60 kişilik Parti Meclisi (PM) ile 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin seçimi bugün yapıldı.

Genel başkanlık seçimi için oy kullanan 1366 delege, 60 kişiden oluşan PM üyelerinin seçimi için de sandık başına gitti.

Öte yandan Kurultay’da 60 üyeli Parti Meclisi’ne 387, 15 üyeli Yüksek Disiplin Kurulu’na ise 103 adayın başvurduğu açıklandı.

Bu kapsamda, PM üyeliği seçimleri için aday başvuruları saat 16.00’ya kadar Kurultay Divanı’nca kabul edildi. Adayların sıra numaralarının belirlenmesi ve seçim için hazırlıkların tamamlanmasının ardından ilerleyen saatlerde PM üyelerinin seçimine geçildi.

Delegeler, kurultayın bugünkü bölümünde PM üyelerinin yanı sıra 15 kişiden oluşan YDK’nin üyelerini de seçti.

Kongrede genel başkanın seçildiği ilk günün sabah saatlerine dek sürmesi nedeniyle, pazar günü 12.00 olarak belirlenen meclis üyesi başvuru saati iki kez ertelendi.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre, Parlamento Meclis üyelerinin başvuruları saat 16.00’dan 19.00’a uzatıldı. Saat 19.00’un ardından başvurular tamamlandı ve kabul edildi.

Sonrasında ise başvuran isimler kağıt üzerinde tek tek kontrol edildi. Liste sıralaması yapılmasının ardından oy verme işlemine gece saat 02.00 sularında geçildi.

“ERDOĞAN’IN İÇİNDEKİ KARABASASINI ANLIYORUM”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 38. Olağan Kurultayda PM ve YDK seçimleri için oyunu gece saat 03.00’da kullandı.

Oy kullanmasının ardındaın Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinin seçilmesiyle ilgili açıklamalarına “Erdoğan bundan sonra geçen her günün, kendisi açısından daha zor, bizim açımızdan daha moralli olacağını biliyor. Erdoğan’ın stresini, içindeki karabasanı anlıyorum. Cumhuriyet Halk Partisinden endişe etmeye devam etsin” yanıtını verdi.

İşte o an:

İMAMOĞLU VE ÖZEL’İN ANAHTAR LİSTESİ BELLİ OLDU

İŞTE PM LİSTESİ:

YÜKSEK DİSİPLİN KURULU İÇİN LİSTEDE KİMLER VAR

İşte tam liste:

BKSP LİSTESİ ORTAYA ÇIKTI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Bilim, Kültür ve Sanat Platformu anahtar listesi de belli oldu.

İşte o liste:

ÖZEL 81 İL BAŞKANIYLA GÖRÜŞTÜ

Sabah saatlerinde 81 il başkanıyla bir araya gelen Özgür Özel, “Daha önce söz verdiğimiz gibi İl başkanlarımızla görüştük. Önerilerini dinledim, süreci hep birlikte yöneteceğiz.” dedi.

ECEVİT’İN MEZARINA ZİYARET

Daha sonra Özel, ölümünün 17’nci yıl dönümünde partisinin 3’üncü genel başkanı ve eski başbakan Bülent Ecevit’in kabrini ziyaret etti.

OY VERME İŞLEMİ BİTTİ

Ankara Spor Salonu’ndaki CHP Kurultayı’nda oy pusulalarının basımının tamamlanmasının ardından PM ve YDK seçimleri için 23 sandıkta süren oy verme işlemi tamamlandı.

Sandıkların kapanmasının ardından oy sayma işlemine geçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx