İstanbul’da Filistin’e destek yürüyüşü

Galata Köprüsü’nde binlerce kişi bir araya geldi. Sabah namazı sonrası dört farklı camiden yola çıkan kortejler, köprüye ulaştı. Burada toplanan insanlar, ellerindeki bayraklarla ve tekbirlerle İsrail’in zulmünü kınadı.

“BUGÜN MANEN FİLİSTİN’İN YANINDAYIZ”

Metin Yüksel, çocuklarıyla birlikte yürüyüşe katıldığını belirterek, “Bugün burada destek olmaya geldik. Orada olamasak bile, hiçbir şeye seyirci kalmayacağız. Allah’ın izniyle hem maddi hem manevi olarak yanlarında olacağız inşallah” şeklinde konuştu.

“YENİ YIL İNŞALLAH BARIŞIN BAŞLANGICI OLUR”

Süleyman Kayıkçı ise yürüyüşe katılmak için Fransa’dan geldiğini söyledi. “Fransa’dan bu yürüyüş için özel olarak geldik. İsrail’in yaptığı kötülük, vahşet bitmiyor maalesef. İnşallah yeni yıl barışın da başlangıcı olur. İnşallah savaş biter. Biz de bu yürüyüşe katılmak için dün Fransa’dan geldik” dedi.

“İSRAİL DÜNYA ÜZERİNDE YAŞANACAK YER BIRAKMADIN”

Zübeyde Tezcan da İsrail’e sert tepki gösterdi. “İsrail ve Amerika’ya söyleyecek sözüm var. Allah’ın lanetlediği zalim İsrail, tarih boyunca hep ezildin. Yaptığın fitne ve zulümlerle kendine bir toprak bulamadın. Dünyada bulamadığın gibi ahirette de yerin yok. Zalim İsrail ve ona destek veren Amerika doymadınız mı? Gariplerin, mazlumların kanını içtiniz. Bütün dünya senin olsa ne olur? Dünya üzerinde yaşanacak yer kalmadı. Dünyayı bütün insanlığa zindan ettin. Ekmek yemek, su içmek bize yeter. Sadece barış içinde yaşayalım” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx