Enerji Şirketi Milyon Dolarlık Siparişini Duyurdu! Hisseleri Yükseldi

Geçen yılın Mayıs ayında borsada halka arz olan CW Enerji, yeni iş ilişkilerini duyurmayı sürdürüyor. Şirketten yenilenebilir enerji alanında yeni bir siparişin duyurusu yapıldı. Açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderildi.

KAP’a gönderilen açıklamada, “Şirketimiz ile Vig Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında, güneş enerjisi paneli satışı konusunda KDV Hariç 2.128.132,51 USD tutarlı bir sözleşme imzalanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada satışa istinaden müşteri tarafından yaklaşık yüzde 30 avans ödemesinin 05.01.2024 tarihine kadar gerçekleşeceğinin bilgisi verildi. Belirtilen panel satışına ilişkin ürün tesliminin 2024 yılı ilk çeyrek sonuna kadar tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

Duyuru sonrası şirket borsada güne güçlü bir yükseliş ile başlangıç yaptı. CWENE hisseleri günlük bazda yüzde 3’e yakın yükseldi ve 282 TL’den işlem görüyor. Hisse senedi Mayıs 2023’te borsaya giriş yaptığında güçlü yükselişi ile dikkat çekmişti.

Halka arzı 108 TL sabit fiyattan gerçekleşen CWENE, Ekim ayında 390 TL’ye kadar yükselmiş ve tarihi rekorunu kırmıştı. Borsada artan satışlar ile beraber hisse senedinin değerinde kayıplar artmıştı.

Şirket geçen hafta Samsun Makina Sanayi Anonim Şirketi ile güneş paneli satışı konusunda anlaşma imzaladığını açıklamıştı. Anlaşmanın değerinin 1,8 milyon euro olduğu duyurulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx