Dursun Özbek, Metin Öztürk ve Erden Timur ‘dan Açıklama

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk ve Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur açıklamalarda buluyor.

Süper Lig’in ertelenen 16. hafta maçına ilişkin açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Sahada kalmak ve orada kazanmak istiyoruz. Planlı şekilde sahanın dışına çekmeye çalışıyorlar. Dün Sivas’ta bir maç oynandı. Bu maçı hakemi Zorbay Küçük. Peki Zorbay Küçük, Futbol federasyonunun hakemlerinde birisi. Sivas’ta oynanan maç Süper Lig için çok önemli bir maç. Nasıl oluyor da devam eden rekabet çerçevesinde buraya atanıyor.

Zorbay Küçük’ün yönettiği maçlarda değerli rakibimiz Fenerbahçe’nin puan ortalaması 2.36, Galatasaray’ın 1.75. Daha önceki şikayetlerimizde de yer aldı. Antalyaspor maçında Muslera’nın ayağına basıldı ama görmedi. Geçtiğimiz sene kaptanımız Kerem’e kullandığı kelimeler de nezaket dışıydı. VAR hakemi Alper Ulusoy, ilk ve tek 6 saniye kuralını Galatasaray’a uygulayan hakem. Zorbay Küçük ve Alper Ulusoy’a soruyorum, Galatasaray’dan ne istiyorsunuz? Bu seviyede standartsızlıklara neden göz yumuyorsunuz ve peşinden gidiyorsunuz diye soruyorum. Bunları hakem hatası diyip geçiştirmeyi bize kimse dayatamaz.” ifadelerini kullandı.

“BELKİ DE SPOR TARİHİNDE İLK KEZ…”

Dursun Özbek açıklamasının devamında, “Belki de spor tarihinde ilk kez belki de bir başkan ‘Ben başkanken bizi şampiyon yapmayacaklar’ diye açıklama yaptı. Üstelik bu kişi 5 senedir başkan. Seni şampiyon yapmayacak kim? Galatasaray’da bu açıklamayı yapan kişi, 1 saniye başkan olarak kalamaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx