Çıraklarına Sopayla Şınav Çektirip, Süründüren Berbere Ödül Gibi Ceza

Iğdır’da iş yerinde çalışan çıraklarına sopayla yarı çıplak halde şınav çektirip, süründüren berber Erdi D’ye ödül gibi ceza verildi.

Mahkeme tarafından Erdi D.’ye 4 ay ev hapsi cezası verildi.

Bağlar Mahallesi Mehmet Akif Caddesi’ndeki kuaför salonunun sahibi Erdi D. (34), elinde sopayla 3 çırağa üstü çıplak vaziyette şınav çektirdi, sonra da iş yerinde iki duvar arasında metrelerce süründürdü. Erdi D., “Arkadaşlar, bundan sonra ustasına karşı gelen, birbirine laf atan, saygısızlık yapanları affetmeyeceğim” diye seslendi.

Berber Erdi D.’nin çıraklarına şınav çektirdiği ve süründürdüğü anlar bir müşteri tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Erdi D.’nin sürünmek istemeyen çırağına, “Dövmek istemiyorum, sürün kardeşim” dediği görüntülerde yer aldı. Sosyal medyada da paylaşılan görüntüler, tepki topladı.

Çıraklarına yarı çıplak halde şınav çektirip süründüren berber Erdi D. çıkan haberler üzerine çalışma yapan polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Bir geceyi polis merkezinde geçiren berber Erdi D., emniyetteki ifadesinin ardından bugün akşam saatlerinde adliyeye çıkarıldı.

Savcılıktaki ifadesinin ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Erdi D. ifadesinde, ‘İş yerini kapatıp temizlik yaparken arkadaşlarla, şaka eğlence tarzlı video çektik. İş yerinde bir müşteri de cep telefonu ile çektiği video görüntüleri arkadaşına atmış ve görüntüler sosyal medyaya düşmüş. Bu şekilde olduğu için çok üzgünüm’ diye konuştu. Mahkeme tarafından Erdi D.’ye 4 ay ev hapsi cezası verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx