Zelenskiy: Bayraktar Ukrayna’da fabrika kuracak

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, savunma alanında faaliyet gösteren Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ile yaptığı görüşmenin akabinde şirketin Ukrayna’da insansız hava araçları üretmek için bir fabrika kuracağını açıkladı.

Zelenskiy, Kiev’de Bayraktar ile yaptığı görüşmenin akabinde toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Baykar fabrikasının Ukrayna’da kurulmasının ve Ukrayna ögelerinin kullanılarak yeni eserlerin üretilmesinin detaylarını görüştük” sözlerini kullandı.

Zelenskiy’nin yayınladığı imajlarda Ukrayna Devlet Lideri’nin Haluk Bayraktar’a liyakat nişanı takdim ettiği de görülüyor.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy’nin kendisini “1. Derece Devlet Liyakat Nişanı” ile ödüllendirdiğini tabir etti. Bayraktar, “Bu değerli takdire layık gören Sayın Cumhurbaşkanına teşekkür ederim. Barış ve adaletin hakim olduğu bir dünya için uğraş göstermeyi sürdüreceğim” dedi.

Ukrayna, Rus birliklerine karşı Baykar tarafından üretilen Bayraktar TB2 tipi silahlı insansız hava araçlarını (SİHA) kullanıyor. (DW Türkçe)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.