Yılbaşında sokağa çıkma yasağı kaç gün, 4 gün mü? Yılbaşı gecesi yasağa dahil mi?

Koronavirüs salgınının yayılım hızını düşürmek amacıyla hafta sonu kesintisiz ve hafta içi belirli saatlerde uygulanan sokağa çıkma yasağında yılbaşı detayı merak ediliyor. Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, yılbaşında yeni bir kısıtlamanın olup olmayacağıyla ilgili soruya yanıt verdi. İşte, Bakan Koca’nın o konuyla ilgili yaptığı değerlendirmeler.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalar yaptı. Gazetecilerin “Yılbaşında yeni bir kısıtlama olacak mı?” sorusuna yanıt veren Koca, yılbaşındaki sokağa çıkma yasağının gün sayısının bu haftaki sonuçlara göre belirleneceğini belirtti. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara uyarılarda bulunarak yılbaşı gecesi etkinliklerinin yapılmayacağının altını çizmişti.

Yılbaşı gecesi de yasağa dahil mi? 

“Yılbaşı gecesi dahil olmak üzere yılbaşı gecesi de kısıtlamaya tabi. Ama gün sayısının artıp artmama durumu gelecek hafta sonuçları ve salgının seyri yeni bir tedbir kısıtlamayı daha fazla genişletebilir miyiz, gün sayısını 4 güne çıkarabilir miyiz bunu gelecek haftaki sonuçlar belirleyecektir.” 

Yılbaşında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının bugün gerçekleşecek olan Kabine toplantısında ele alınması bekleniyor.

Kabine Toplantısı ne zaman, bugün saat kaçta? Kabine toplantısı kararları 14 Aralık 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir