Vatandaşlar Güne İstanbul’u Saran Gaz Kokusuyla Ba…

İstanbul’un Avrupa yakasında yoğun bir gaz kokusu hakim oldu. Gece yarısı kentin sahil kesimlerindeki ilçelerde hissedilen gaz kokusu panik oluşturdu. Yapılan incelemelerin ardından kokunun bir doğalgaz tankeri gemisinden kaynaklanan sızıntı sebebiyle çevredeki ilçelere yayıldığı tespit edildi.

İstanbul’un sahil kesimlerine yakın ilçelerinde yayılan gaz kokusu vatandaşlar tarafından sebep oldu. Bakırköy’den Silivri’ye kadar uzanan yoğun gaz kokusu çevredekiler tarafından ihbar edildi. Gelen ihbar üzerine İGDAŞ ekiplerinin incelemeler yaptı. 

DOĞALGAZ TANKER GEMİSİNDEN KAYNAKLANAN SIZINTI 

 Gaz kokusunun saat 02:00 sularında Bakırköy açıklarından Avcılar istikametine seyir halinde olan bir doğalgaz tanker gemisinden kaynaklanan sızıntı nedeniyle geminin güzergahındaki ve çevredeki ilçelere yayıldığı ortaya çıktı. 

‘TEDİRGİN OLDUK’ 

‘Yoğun miktarda bir gaz kokusu vardı. Acaba bir kaçak mı var çünkü daha önce medyadan da takip ediyorduk, gaz sıkışmasından kaynaklı patlamalar oluyordu. Ben o yüzden koşumu yarım bıraktım. Normalde daha fazla sürüyordu koşum ama o gaz kokusunu aldıktan sonra bir tedirgin olduğumdan dolayı koşumu da yarım bıraktım’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir