Türk Diyanet Vakıf-Sen, Sigara Satışının Sınırland…

Türk Diyanet Vakıf-Sen, tam kapanma döneminde sigara satışlarının sınırlandırılması gerektiğini ifade etti.

Türkiye bugün saat 19.00 itibariyle 17 günlük tam kapanma dönemine giriyor.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tam kapanma dönemi için, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal’dan yeni bir tedbir önerisi geldi.

Nuri Ünal, tam kapanmada sigara satışının sınırlandırılması çağrısı yaptı.

Ünal açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

‘’SİGARAYI BU KAPANMA SÜRECİNDE BIRAKIN’’

‘’Bugünleri gelin fırsata çevirelim. Sigara tüketimini bitirelim, sigara içen tüm insanlarımız kullanmayı bırakmalılar. Tiryaki düzeyinde kullanıcı vatandaşlarımız devletimizin sağlamış olduğu imkanlardan faydalanabilirler. Yeşilay’dan Sağlık Bakanlığımızdan ve ilgili tüm kamu kurumlarından destek alabilirler. Bütçe diyoruz, maddi sıkıntılar diyoruz işte size bir fırsat, sigarayı bırak bütçene katkıda bulun, evine huzur getir. Çocuklarımızın yarınlara daha sağlıklı ulaşabilmesi için ve kapanma sürecini sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için sigarayı bırakmanız güzel olacaktır, anlamlı olacaktır. Ailenizi, çocuklarınızı ve geleceğinizi düşünün sigarayı bu kapanma sürecinde bırakın.

‘’SİGARANIN SATIŞI SINIRLANDIRILMALI’’

Bu 18 günlük kapanma sürecinde sigara kullanımının azalması ve azaltılabilmesi içinde devletimiz birtakım tedbirler alabilir. Sigara satışının sınırlandırılması, ulaşılabilirliğinin zorlanması için satış sınırlandırılması getirilmelidir. Örneğin büyük marketlerde, zincir marketlerde satılmaması gerekiyor. Alkol satılan bayilerde de satışı yasaklanabilir. 18 günü bir kazanıma çevirelim, sigara kullanımını bitirelim.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir