Turistin Bıçak Çektiği Davulcu Konuştu: Bıçak Kalb…

İstanbul Şişli’de garip bir olay meydana gelmişti. İnsanları sahura kaldırmak için davul çaldığı sırada bıçaklı saldırıya uğrayan ramazan davulcusu Fikret Garipler, yaşadığı korku dolu anları anlattı. Garipler, ‘Bıçak davula gelmese kalbime de gelebilirdi’ dedi.

Ramazan davulcusu Fikret Garipler, Şişli Elmadağ Caddesi üzerinde Ramazan ayı dolayısıyla sahura kaldırmak için davul çaldığı sırada bıçaklı saldırıya uğradı. Henüz kimliği belirlenemeyen ve turist olduğu söylenen kişi, elindeki bıçakla davulu bıçakladı. Hırsını alamayan turist, bununda üzerine davulcuyu kovalamaya başladı. 

‘PAZAR GECESİ BİR ANDA SALDIRIYA UĞRADIK’ 

Gerçekleşen saldırı olayını anlatan Davulcu Fikret Garipler ‘Pazar gecesi bir anda saldırıya uğradık. ‘Burada Ramazan yok’ dedi. Ben de ‘Ramazan var’ dedim. ‘Biz Müslümanız’ dedim. Her Ramazan da Müslümanları kaldırmaya geliyoruz. Yine bana ‘no’ dedi. Daha sonra da bir anda bıçakla saldırdı. Bıçak davula geldi. Ben o sırada kaçtım. Kaçmak zorundaydım. Bıçak davula gelmese kalbime de gelebilirdi. Karnıma gelebilirdi. 

‘BAĞIRSAKLARIMI DA DÖKEBİLİRDİ’ 

Bağırsaklarımı da dökebilirdi. Şu an davulum olmadığı için davula çıkamıyorum. Karakola giderek şikayetçi oldum. İnşallah bulacaklar. Kiralarım var. Çocuklarım için çalışıyorum. Ben ne yapacağım şimdi. Buradan büyüklerime sesleniyorum. Ne olursunuz yardım edin’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir