Toyota, yıl sonuna kadar 1000 Yaris Cross satmayı planlıyor

Toyota’nın, koronavirüs nedeniyle ertelenen Cenevre Araba Fuarı’nda tanıtmayı planladığı yeni SUV modeli Yaris Cross, Nisan 2020’de internet üzerinden düzenlenen bir aktiflikte resmi olarak tanıtılmıştı.

Toyota, SUV ve B segmentindeki bilgi birikimi ile güçlü mühendislik tecrübelerini bir ortaya getiren Yaris Cross modeli, tıpkı vakitte ‘2022 Dünyada Yılın Kent Otomobili’ seçilmişti.

İki yıl evvel resmi tanıtımı yapılan Toyota Yaris Cross, uzun bir ortanın akabinde Türkiye yollarına çıkıyor.

Hedef bin adet satış

AA’da yer alan habere nazaran, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, “2022’nin ortasında satışa sunduğumuz Yaris Cross için şimdiden çok fazla talep olduğunu söyleyebiliriz. Yıl sonuna kadar alabildiğimiz adet 1.000 olduğu için amacımız bu halde olacak.” dedi.

Yeni Yaris Cross modelinin, Türkiye’de önümüzdeki devrin en savlı modellerinden biri olacağını belirten Bozkurt, “Kendini kanıtlamış Toyota SUV ailesinin en yeni üyesi Yaris Cross’un kısa vakitte büyük bir hayran kitlesine sahip olacağını düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Yeni Yaris Cross Türkiye fiyatı

Yeni 2022 Toyota Yaris Cross fiyatı 667 bin 800 TL’den başlıyor. Toyota, bu yıl için 1000 adet Yaris Cross modelini ülkemize getirmeyi planlıyor.

Motor seçenekleri

NGA-B platformunu kullanan model, Türkiye’de Yaris’ten tanıdığımız üç silindirli 1.5 litre akaryakıtlı ve 1.5 litre hibrit motorlarla satılacak.

Donanım düzeyleri ise Dream, Dream X-Pack, Flame X-Pack ve Passion X-Pack olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Yaris Cross’un 1.5 litre akaryakıtlı motoru 125 PS azamî güç ve 153 Nm azamî tork üretiyor.

Multidrive S şanzımanla kombine edilen motorun yakıt tüketimi de 6,0 – 6,1 lt/100 km olarak açıklandı.

1.5 litre hibrit sistemdeki akaryakıtlı motor ise 116 PS güç ve 120 Nm tork üretiyor. Bu versiyonun yakıt tüketimi de 4,6 – 4,8 lt/100 km olarak duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.