Tekirdağ’da Barda Eğlenen 43 Şahsa 135 Bin Lira Ce…

Tekirdağ’da akılalmaz bir olay yaşandı. Çorlu ilçesinde koronavirüs mücadelesinde alınan önlemler kapsamında uygulanan kısıtlamalara rağmen eğlence mekanı açıktı. Bir barda eğlenirken yakalanan 43 kişi 135 bin 450 TL para cezasına çarptırıldı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Çorlu ilçesinde istirahat ve eğlence yerlerine denetimler gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde Cemaliye Mahallesi Abidin Efendi Sokak’ta işlek olan bir eğlence mekanının koronavirüs önlemlerine görmezden gelerek faaliyet gösterdiği ve ve içeride 43 kişinin canlı müzik eşliğinde eğlendikleri belirlendi. 

ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI 

Polis ekipleri tarafından iş yeri sahibi ve 43 şüpheliye Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’na muhalefetten 135 bin 450 TL idari para cezası kesildi. Diğer yandan iş yerinin TAPDK belgesi olmadığı belirlenerek, iş yerindeki yaklaşık 130 şişe içki muhafaza altına alındı. 

Şüphelilerin yapılan kimlik denetimlerinde 1 şahsın parada sahtecilik, 1 şüphelinin basit yaralama suçundan aranması olduğu anlaşılarak, şahıslar gözaltına alındı. 

İŞ YERİNİN MÜHÜRLENMESİ İÇİN SÜREÇ BAŞLADI 

İş yerinde çalışan şüphelilerin kimlik bildirimlerinin ve işletmenin canlı müzik ruhsatının da olmadığı tespit edilerek Çorlu zabıta görevlilerine bilgi verilerek, iş yerinin mühürlenmesi için gerekli idari süreç başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir