Suriye ve Kuzey Irak’ta PKK’ya çok ağır darbe!

Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Kolu bölgelerine taciz ateşi açan 19 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi.

ERDOĞAN, “SURİYE’DE DE BİREBİRİNİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ” DEMİŞTİ

Geçtiğimiz Cuma günü Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine ait birinci açıklamasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerine karşı operasyonların kararlılıkla süreceğini de şu sözlerle vurgulamıştı:

Ancak ben şunu çok açık söylüyorum: Şayet burada PKK’sı, YPG’si, şusu busu vesaire kim olursa olsun… Pençe Kilit harekatını izlediniz. Irak’ın kuzeyinde ne yaptıysak Suriye’nin kuzeyinde de bunların birebirini yapmaya devam edeceğiz ve bize düşman olan örgütlere karşı artlarında kim olursa olsun tıpkı kararlılıkla yola devam edeceğiz.ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT İMHA EDİLDİ

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamada; “Eren Abluka-5 Operasyonları kapsamında, Şırnak Vilayet Jandarma Komutanlığınca, Cudi Dağı kırsalında, 18 Mayıs 2022 tarihinde icra edilen operasyonda; toprağa gömülü vaziyette, (2) kg tartısında plastik patlayıcı unsur, (1) kg yükünde tuzaklanmış patlayıcı unsur, (30) adet fünye, (10) adet Alpha Fire marka RS komutalı EYP anahtar sistemi, (2) adet oksijen tüpü, (1) adet tüp başlığı ile çok sayıda hayat materyali ele geçirilmiş ve emniyetli bir biçimde imha edilmiştir.

Terörle Gayret Operasyonlarına bölge halkımızın da takviyesi ile inançlı ve kararlı bir formda devam edilmektedir.” denildi.

KUZEY IRAK’TA DA 4 TERÖRİST ETKİSİZ!

MSB, “Irak’ın kuzeyinde muvaffakiyetle devam eden Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 2, Metina bölgesinde de 2 olmak üzere toplam 4 PKK’lı terörist etkisiz hâle getirildi.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.