Su katılmamış provokatörlük: ‘Roboski’ diye bir yer yoktur

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şırnak Uludere ziyaretine çok sert reaksiyon gösterdi. Yazılı açıklama yaparak gündeme ait değerlendirmeler yapan Bahçeli, şunları söyledi: “CHP Genel Başkanı’nın aleni bir formda devlete saldırması, çürüdüğünü pervasızca argüman etmesi, bununla da yetinmeyip Erzurum ziyaretinden çabucak sonra koşa koşa Şırnak Uludere’yi ziyaret edip kabuk bağlamış yaraları açmaya çalışması su katılmamış bir provokatörlüktür.”

ROBOSKİ DİYE BİR YER YOK

“Üstelik Türkiye Cumhuriyeti’nde ‘Roboski’ diye bir yerleşim yeri olmamasına karşın, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu seslendiren Kılıçdaroğlu bir sefer daha yaş tahtaya basmıştır. Şırnak’ın Uludere ilçesinin Ortasu Köyü’nde 28 Aralık 2011 tarihinde yaşanan müessif hadisenin üzerinden geçen 11 yıl sonra helalleşme maskesi altında bölücü tezlere dayanak vermek, terör örgütünün değirmenine su taşımak aymazlık ve tabansızlıktır. Kılıçdaroğlu bilhassa şunu bilmelidir ki, Türkiye’de ‘Roboski’ diye bir yer yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Roboski tanımlaması, devletin ülkesi ve milletiyle parçalanamaz bütünlüğüne kast etmek, taş koymak, pusu kurmak, ateş açmak, bölücülüğe hizmet etmektir.”

ZİLLET PKK’NIN İSTİKAMETİNDE

“Maalesef zillet ittifakı PKK’nın kanlı ve kahredici istikametindedir. Bunun yanında FETÖ de ahtapot üzere bu ittifakı sarmış, uyuşturmuş, akıl ve siyasetine ambargo koymuştur. Artık hiçbir şey kapalı gizli değildir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.