Stefan Kunzt: Şampiyonlar Ligi’nde 5 Türk oyuncumuz var

UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekimi, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşirken, A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz da kuraların akabinde açıklamalarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi’nde en güzel grupların yer aldığını belirterek kelamlarına başlayan Alman teknik adam, “Dün akşam Trabzonspor maçındaydım. Doğal ki durum çok âlâ olmadı. Lakin Avrupa Ligi’nde bahtları devam edecek. Bunun yanında Fenerbahçe, Başakşehir ve Sivasspor’un da müsabakaları var. Bugün yapılan kura çekiminde birçok Türk futbolcunun da forma giydiği kadrolar var. Yanlış hatırlamıyorsam, Şampiyonlar Ligi’nde forma giyecek 5 oyuncumuz var. Ahmetcan Kaplan Ajax’ta, Rıdvan Glasgow Rangers’ta, Hakan Çalhanoğlu Inter’de, Salih Dortmund’da ve Cengiz Ünder Marsilya’da form giyiyor. Kendi futbolcularımızı Şampiyonlar Ligi’nde izlemek değişik olacak. Bir gözüm yaşlı, öbür gözüm ise gülüyor” dedi.

İstanbul’da oynanacak olan finalde hangi ekibi görmek istediği sorusunu yanıtlayan Kuntz, “Bunu söylemek sıkıntı lakin ben Almanya’ya daha yakınım. Tahminen Şampiyonlar Ligi Finali’nde bir Alman kadrosu olabilir. Bugüne kadar bütün finaller futbol için büyük bir parti havasında gerçekleşmişti. Artık sıra İstanbul’da ve İstanbul final için mükemmel” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.