Şırnak’ta ‘Pençe’ Ve ‘Eren’ Operasyonları Hareketl…

Şırnak’ta hareketlilik sürüyor. Terör örgütü PKK’ya dair ‘Pençe Yıldırım’ ve ‘Pençe Şimşek’ operasyonları ile ‘Eren Cudi-Besta’ operasyonlarının gerçekleştirildiği Şırnak’ta askeri hareketlilik devam ediyor.

Irak’ın kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından gerçekleştirilen ‘Pençe-Şimşek’ ve ‘Pençe-Yıldırım’ operasyonları sonrası geçtiğimiz gün İçişleri Bakanlığı’nca ‘Eren-13 Cudi-Besta’ operasyonunun başlatıldığı Şırnak’ta askeri çalışmalar sürüyor. Şırnak 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle operasyon bölgesine personel taşınırken, ‘ATAK’ tipi taarruz helikopterleriyle ise PKK’lı teröristlere ait hedefler ateş altına alındı. 

TUZAKLAR TEK TEK İMHA EDİLİYOR 

‘Pençe Yıldırım’ ve ‘Pençe Şimşek’ operasyonlarında bugüne dek 42 terörist, etkisiz hale getirilirken, güvenlik güçleri, mayın ve el yapımı patlayıcı tuzaklarını da tek tek imha ediyor. Mehmetçik, her sığınak, barınak ve mağaraya girerek, teröristlerin izini sürüyor. Tespit edilen sığınak, barınak ve mağaralar, komandolar tarafından tahrip edilerek, kullanılamaz hale getiriliyor. 

TERÖRİSTLER TAKİBE ALINDI 

Gerçekleştirilen ‘Pençe Yıldırım’ ve ‘Pençe Şimşek’ operasyonlarının yanı sıra iç güvenlik operasyonları kapsamında, Şırnak bölgesinde de ‘Eren-13 Cudi-Besta’ operasyonu, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı’nın sevk ve idaresinde yapılıyor. Jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucularının yer aldığı operasyonda, Irak sınırının sıfır noktasındaki Cudi Dağı’nda gece boyunca hareketlilik yaşandı. Güvenlik güçleri, Cudi Dağı’ndaki operasyon sırasında gece aydınlatma fişekleri kullanarak, teröristleri takibe aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir