‘Ses bombası yapımı’ görüntüsü izleyip, meskende denedi; 2 gözünden yaralandı

Yüreğir ilçesinde yaşayan ortaokul öğrencisi M.E.Ç., 28 Haziran’da meskende oturduğu sırada toplumsal medyada ‘ses bombası yapımı’ isimli bir görüntü izledi. Aynısından hazırlamak isteyen çocuk, konuttaki paklık gereçlerini kullandı.

Hazırladığı karışım patlayınca M.E.Ç., 2 gözünden de yaralandı. Ailesinin olayı görüp 112 Acil Davet Merkezi gruplarına haber vermesiyle hastaneye kaldırılan M.E.Ç., göz polikliniğinde tedaviye alındı. Görme kaybı riski bulunan çocuk, iki gözünden de operasyon geçirdi. Taburcu edilen M.E.Ç.’nin tedavisi konutunda sürüyor.

“MERAK ETTİM, KONUTTA BULUP YAPTIM”

Sosyal medyada görüntüler izlediğini belirten M.E.Ç., “Karşıma ‘bomba yapımı’ görüntüsü çıktı. Ben de merak ettim ve izledim. Materyalleri konutta buldum, yaptım. Paklık gereçleri de koymuştum. Şişe bir anda şişti sonra patladı. Elimden fırlattım lakin bir an gözüme geldi. Ne olduğunu hatırlamıyorum. Büyük bir endişe ve acı yaşadım” dedi.

Bu cins görüntüleri toplumsal medyaya yükleyen sorumluların ceza almasını istediklerini vurgulayan amca Cem Ali Ç., “Yeğenim gözünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Hekimler çok net bir bilgi vermedi. Durumu ilerleyen vakitte belirli olacakmış. 2 gözünden de operasyon geçirdi. Birisi daha ağır hasar almış. Biz öbür gençlere de bu olayın bir ders olmasını istiyoruz” diye konuştu.  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.