Şehit Mustafa Çalım Memleketi Osmaniye’de Toprağa…

Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonda PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Mustafa Çalım, Osmaniye’de toprağa verildi.

Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Çalım, Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe-Yıldırım Harekatı’nda PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olmuştu.

Uçakla Adana Havalimanı’na getirilen ve karayoluyla dün gece saatlerinde Osmaniye Devlet Hastanesi morguna konulan şehit Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Çalım’ın cenazesi, helallik alınmak üzere ilk olarak Dumlupınar Mahallesi’ndeki baba evine götürüldü.

Türk bayrağına sarılı tabutu gören anne Zeynep (49) ve baba İbrahim Çalım (46) ile kardeşleri Asiye (21),Kübra Çalım (11) ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. 

SİLAH ARKADAŞLARININ OMZUNDA TAŞINDI

Silah arkadaşlarının omzunda taşınan şehidin naaşı, ardından törenin yapılacağı Osmaniye Merkez Asri Mezarlık Camii’ne getirildi. Burada düzenlenen törene Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Vali Erdinç Yılmaz, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılıç, milletvekilleri, askeri erkan, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

NAAŞI OSMANİYE ŞEHİTLİĞİ’NE DEFNEDİLDİ

Öğle namazına müteakip, İl Müftüsü Ali Çakmak’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından, bekar olan şehit Mustafa Çalım’ın askerlerin omzuna alınan cenazesi, defnedilmek üzere Osmaniye Şehitliği’ne götürüldü.

Şehidin cenazesi törenin ardından askerlerin omuzunda taşınıp, cenaze aracına konuldu. Bu sırada Şehit Mustafa Çalım’ın annesi ve kız kardeşinin koluna giren Bakan Yanık, başsağlığı dileyip, teselli vermeye çalıştı.

Şehit Mustafa Çalım, Osmaniye Şehitliği’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir