Sakura Nedir? SKU Coin Ne İşe Yarar?

Sakura, Kusama’da zincirler arası Defi için oluşturulan bir platformdur. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Sakura nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Sakura nedir? Ne işe yarar?

Sakura, Kusama’daki çapraz zincir DeFi ekosistemi için oluşturulan, substrat tabanlı bir parachain. Clover Finance ekibi, Sakura’nın Clover’ın yenilikçi kardeş ağı olarak yaşamasını ve hem Clover hem de Sakura’nın topluluklarına aynı anda hizmet etmeye devam etmesini öngörmekte.

Ayrıca Sakura, Clover’ın yarattığı ve sürekli yenilik yaptığı tüm temel teknoloji yığınını kullanabilmekte. Clover uzantılı cüzdan, EVM’deki Sakura dApp’lerini, polkadot.js tabanlı enjeksiyonları ve yerel olarak oluşturulmuş bir SKU<->ETH ve SKU<->BSC köprüsünü yerel olarak destekleyecek. Ethereum ve Bitcoin için güvenilmez çapraz zincir köprüsü, hem Sakura hem de Clover’da kullanılabilmekte. Sakura, nihayetinde Kusama’nın üzerine inşa edilen bir depolama katmanı, akıllı sözleşme katmanı, DeFi protokol katmanı ve eApp katmanı ile bir parachain İşletim Sistemi olmayı hedeflemekte.

SKU coin nedir?

SKU coin Sakura’in yerel tokenidir. Sakura aslından iki tür token içerir: Sakura (SKU) ve OWL. SKU coin, ekibin ICO’ları sırasında sattığı ERC20 tokenleridir. Ek olarak toplamda 10 milyon SKU tokeni var.

Sakura nasıl çalışır?

Sakura, yönetişim oylaması yoluyla hileli akıllı sözleşmeleri devre dışı bırakmak da dahil olmak üzere daha fazla zincir içi faaliyete olanak sağlamak için zincir üstü yönetişim modülünü genişletmekte. Ayrıca bu, dolandırıcılık faaliyetlerinin merkeziyetsiz bir şekilde azaltılabilmesini sağlar. Ayrıca Zincir üstü yönetişim ile birleştirilen akıllı sözleşme yükseltilebilirliği, DAO yönetimine yepyeni bir yol açacaktır.

EVM uyumlu

Geliştiriciler, tanıdık geliştirme ortamlarını ve araçlarını kullanarak yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve geleceğe yönelik bir platformda dApp’leri dağıtabilmekte.

Ücret paylaşım mekanizması

Geliştiricileri teşvik etmek ve ödüllendirmek için zincirdeki işlem ücretlerinin bir kısmı akıllı sözleşme dağıtımcılarıyla paylaşılmakta .

Çapraz zicir uyumluluğu

Çok boyutlu çapraz zincir işlevi, kullanıcıların herhangi bir EVM varlığını güvenli bir şekilde yerel Sakura varlığıyla değiştirmesine ve Kusama/Polkadot ekosistemi arasında daha fazla köprü oluşturmasına olanak tanır.

Sakura nedir? SKU coin nasıl alınır?

Sakura şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmekte. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Sakura’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: KuCoin, Huobi Global, Gate.io, Hotcoin Global. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.