Roma Kulübü, yeni transferi Zeki Çelik’i tanıttı

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Roma’ya transfer olan ulusal futbolcu Zeki Çelik, Serie A’da oynamayı her vakit düşlediğini ve buraya transferinden ötürü memnun olduğunu söyledi.

Sarı-kırmızılı kulüp, Trigoria semtindeki Fulvio Bernardini Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısıyla yeni transferlerinden Zeki Çelik’i basınla buluşturdu.

Basın toplantısında konuşan Roma Genel Menajeri Tiago Pinto, “Zeki’yi buraya getirdiğimiz için çok memnunuz. Memleketler arası arenada kıymetli deneyimleri olan bir oyuncu. Kolay bir transfer olmadı. Kendisi ekibin kalitesini arttıracak.” dedi.

Zeki Çelik de “Roma üzere büyük kulüp beni istediği için, bir adım daha ileri gideceğim için, benim için düzgün bir fırsat olacağını düşündüm. Hocamızın da aslında büyük muvaffakiyetleri var. Ne kadar istekli olduklarını gösterdiler bana. O yüzden burayı tercih ettim.” diye konuştu.

Roma’da forma giyecek dördüncü ulusal oyuncu olmasıyla ilgili Zeki Çelik, “Roma’da 4. Türk oyuncu olacağım için çok memnunum. Aklımın her vakit bir köşesinde Serie A’da oynamak vardı. Benim için de fırsat oluşunca çabucak buraya gelmek istedim. Zira Roma çok büyük bir kulüp ve ben de ferdî amaçlarımla buraya katkı sağlayarak ilerlemek istiyorum.” sözlerini kullandı.

Savunma tarafının güçlü olduğunu fakat hamle istikametini de geliştirmek istediğini lisana getiren 25 yaşındaki futbolcu, savunma kurgusunda 4’lü ya da 5’li formatta oynamayla ilgili fikirlerinin sorulması üzerine, şunları söyledi:

“Taktik olarak hem 4’lü hem 5’li oynadım. Bunun dışında nerede oynayacağımı şimdi hocayla konuşmadım. İdmanlarda deneyip görüp ondan sonra karar verecek. Her iki tarafta da 4’lü, 5’li savunmada da çok rahat oynayabiliyorum. Zira daha evvel oynadım.”

Zeki Çelik, geçen yıl 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın açılış uğraşı olan ve İtalya’nın Türkiye’yi 3-0 yendiği maç hasebiyle Roma Olimpiyat Stadı’na çıktığının hatırlatılması üzerine, “O statta oynama fırsatı buldum. Birinci girdiğimde çok büyük bir stat olduğunu hatırlıyorum. Çok hoş bir atmosfer, son derece yeterliydi. O gün bizim için düzgün geçmeyen bir maçtı. Çok büyük ve hoş bir stat olduğunu hatırlıyorum.” yorumunu yaptı.

Milli oyuncu, çocukluğundan beri birçok oyuncuyu hayranlıkla izlediğini, hepsinden bir şeyler almaya çalıştığını belirtti.

Kendisiyle ilgilenen diğer ülkelerden ekiplerin da olduğunu anlatan Zeki Çelik, “Buranın benim için daha yanlışsız olacağına karar verdim, o nedenle buraya geldim. Burada çok memnunum.” diye konuştu.

Zeki Çelik, teknik yöneticisi Jose Mourinho’nun da nasıl bir çalıştırıcı olduğunu bildiğini kaydederek, “Hocamızın nasıl gruplarda çalıştığını biliyoruz. Oyuncularla nasıl irtibatta olduğunu da biliyoruz. Onunla çalışmak benim için çok büyük bir fırsat olacak. Onunla kendimi geliştirebilirim ve onun ekibinde bence çok uygun ahenk sağlayarak ilerleyebileceğimi düşünüyorum.” biçiminde görüş belirtti.

“Cengiz ile Roma hakkında görüştük”

Fransa’da şampiyonluk yaşamasının değerli olduğunu vurgulayan Zeki Çelik, “Benim için çok kıymetli amaçtı. Buna ulaştık. Doğal Paris’in önünde bitirmek çok çok değerli. Burada da adım adım ilerlemek istiyoruz. Üst sıralara tırmanıp ondan sonra gayemize ulaşmak istiyoruz.” dedi.

Roma Kulübü kendisiyle ilgilenmeye başladığında 2017-2020 periyodunda Roma forması giyen Cengiz Ünder ile görüştüğünü aktaran Zeki Çelik, “Benimle temasa geçtiklerinde Cengiz (Ünder) ile konuşma fırsatı buldum. Roma’yı bana çok övdü. Benim orada oynamam gerektiğini söyledi. Ona teşekkür ediyorum. Buraya gelmemde katkısı oldu.” sözlerini kullandı.

Takım içinde başka sağ bek Rick Karsdorp ile forma rekabetine gireceği hatırlatılan Zeki Çelik, “Takımdaki her futbolcu oynamak ister. Karsdorp birçok maça çıktı ve kupa kazandı. Onunla rekabet halinde olacağız fakat bu da Roma’ya katkı sağlayacak diye düşünüyorum. Taraftarımız için gelişme. Grup için de uygun olacağını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.