Rize Valiliği’nden ‘Çay Tarlasına Gidenlere Ceza K…

Rize Valiliği, ilin tamamında çay tarımı ya da herhangi bir üretim sürecine dair muafiyet kapsamında kimseye ceza yazılmadığını açıkladı.

Rize Valiliği tarafınca yapılan yazılı açıklamada, İkizdere ilçesinde ”Çay tarlasına giden vatandaşlara jandarma ceza yazıyor” şeklinde yanlış, eksik bilgi veya art niyete dayanan asılsız haber ve yorumlar yapıldığının görüldüğü ifade edildi.

MUAFİYETLERİ SUİSTİMAL EDENLERE CEZA YAZILDI

Rize’nin tamamında çay tarımı ya da herhangi bir üretim sürecine dair muafiyet kapsamında kimseye ceza yazılmadığına işaret edilen açıklamada, 

”Ancak muafiyetleri suistimal etmek isteyen kişilere de hepimizin sağlığı ve kamu düzeni için fırsat verilmemektedir. Her yerde olduğu gibi İkizdere ilçesinde de bu doğrultuda uygulanan cezai işlemler kesinlikle tarlasına giden ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza yönelik olmamıştır. Devletimiz, ülkemiz ve ilimiz için çok önemli olan ve her türlü hukuki aşaması tamamlanan, izinleri alınan yatırım projesi kapsamında açılmak istenen taş ocağını engellemeye çalışan, tüm ısrarlı açıklama, ikna gayretleri ve ikazlara rağmen maske-mesafe kuralına uymayan ve kamu görevlilerinin çalışmasını sekteye uğratmak isteyen kişilere idari yaptırım uygulanmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir