Pfizer logosuna Türk dokunuşuSabri Akın Pfizer logosu için kollarını sıvadı ve Pfizer’ın 70 yıllık kurumsal kimliğini yeniledi. Yeni…

Türk bilim insanlarının yanında tasarımcılar da başarılarıyla ülke dışında bizleri gururlandırıyor. Pfizer’ın 70 yıllık kurumsal logosunu güncelleyen Akın, kısa sürede Türk basınında geniş yer buldu. Dünyanın en büyük ilaç şirketleri arasında yer alan ve koronavirüs aşısı için Türk asıllı profesörlerin kurduğu BioNTech şirketi ile ortaklık kuran şirket kurumsal kimliğini güncelleme kararı aldığını duyurdu.

18 aylık bir çalışmanın ve araştırmanın sonucu olarak Sabri Akın’ın yaptığı tasarımı seçen ilaç şirketinin logosu köklü bir değişiklik geçirdi. Hürriyet’te yer alan Ece Çelik imzalı habere göre Akın süreci bu sözlerle ifade ediyor:

“ABD’nin önemli tasarım şirketleri ile çalışan, global şirketlere iş üreten bir tasarımcıyım. Pfizer’le yollarımız New York merkezli tasarım stüdyosu Team Design sayesinde kesişti. Team Design, Pfizer’ın yeni logosunu ve kurumsal kimliğini tasarlamak üzere atanmıştı. Ben de bu projeye dahil edildim. Şirketin kurumsal kimliğinin tasarlanması sürecinde yer aldım ve Pfizer tarafından seçilen logoyu tasarladım.”

Yeni logonun tasarımında hap formundan yola çıktığını dile getiren genç tasarımcı, logoda DNA zincirine de ufak bir gönderme yaparak tasarımı oluşturduğunu aktarıyor. Sabri Akın daha önce Apple, Nike, Snapchat gibi büyük şirketler için de tasarımlar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir