Pazarda fiyatlar taban yaptı: Karpuz 1,5, şeftali-salatalık 5 lira

İlkadım ilçesi Ağabali Caddesi üzerinde cumartesi günleri kurulan semt pazarında yaşanan bolluk, fiyatların düşmesine neden oldu. İnen fiyatlar vatandaşın yüzünü güldürdü. Pazara gelen vatandaşlar meskenlerinin sebze-meyve gereksinimini karşıladı.

Pazar esnafı Ömer Sebil, “Patates, soğan 7 ila 10 lira ortasında fiyatlarda satılıyor. Fiyatlar bence çok uygun. Herkes alabiliyor. Çünkü birebir halde domates, karpuz, salatalık da vatandaşlarımızın zorlanmadan alabileceği fiyatlar aralıklarında” dedi.

Esnaf Yakup Kınalı, “Fiyatlar şuanda çok hesaplı. Her şeyden çokça var. Vatandaşımız istediği üzere yiyebilir, muhtaçlığını görebilir. Karpuz ve kavun çok uyguna satılıyor. Çünkü biber, patlıcan da birebir biçimde çok uyguna satılıyor. Salatalıklar 5 liraya satılıyor. Kavunun tanesi ise 3 liraya satılıyor” diye konuştu.

Esnaf Ahmet Akdeniz, “10 kasa domates, kilosunu 5 buçuk liraya aldık. 7 buçuk liraya tezgâhtaki satış fiyatını belirledik lakin satılmıyor. Vatandaşlarımız hala ‘pahalı’ diyor. Fasulyeyi 11-12 lira aralığında aldık, 15 liraya satamıyoruz. Üzümü 10 liraya aldık, 12 buçuk lira satış fiyatı belirledik alan vatandaş yok. Şeftali bu sene çok bol. Şeftaliyi 5 ila 7 buçuk lira ortasında satıyoruz” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar ise fiyatların düştüğünü, kimi eserlerin çok ucuzladığını, mevcut durumdan şad olduklarını tabir etti.

Pazarda fiyatlar şu halde:

Karpuz 1,5-2 lira, şeftali 5 lira, üzüm 10 lira, armut 10 lira, domates 7 lira, patlıcan 7 lira, fasulye 15 lira, biber 8- 10 lira, salatalık 5 lira, soğan 6 ile 8 ortasında, kavun ise 7 TL.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.