Not Edin: Ethereum ve ADA İçin Önemli Tarihler Açıklandı!

Piyasa değeri ile en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) ve popüler altcoin Cardano (ADA), çeşitli gelişmelerle gündemde yer ediniyor. İşte bu iki altcoin’i etkileyecek iki önemli tarih ve yaşanacaklar…

Lider altcoin Ethereum için 8 Haziran’a dikkat: “Önemli kilometre taşı”

Ethereum ekosistemi, 8 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Ropsten testnet’in Merge (birleşme) seti ile test sürecine girilmesi açısından “dev bir dönüm noktası” yaşanacağını duyurdu.  Github’daki Merge testnets sayfasına göre, Ethereum DevOps mühendisi Parathi Jayanathi, Pazartesi günü Ropsten testnet Merge konfigürasyon kodu için bir “pull” talebi gönderdi ve uygulamanın kullanıma hazır olduğunu öne sürdü.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ropsten, 2017 yılında Ethereum Vakfı tarafından oluşturulan ve şu anda Geth geliştirici ekibi tarafından sürdürülen birkaç test ağından biridir. Bu özel test ağı, benzer bir ağ yapısını takip ettiği için Ethereum Mainnet’in en iyi kopyası olarak görülüyor. Bu, geliştiricilerin gerçek ana ağda güncellemeler yapmadan önce gerçekçi dağıtım testleri gerçekleştirmesini sağlar.

Cardano’da Vasil hard fork için yol haritası yayınlandı

Cardano, Vasil güncellemesini planladığı gibi uygulama yolunda gibi görünüyor. Cardano’nun araştırma ve geliştirmesinden sorumlu kuruluş olan Input Output Global’ın (IOG) kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, yaklaşmakta olan Vasil Hard Fork’un planlandığı gibi uygulanacağını yineledi. Yakın tarihli bir YouTube videosunda konuşan Hoskinson, merakla beklenen Vasil Hard Fork’un 29 Haziran 2022’de piyasaya sürüleceğini söyledi.

Ancak, güncelleme için test ağının bu ay içinde dağıtılması planlanıyor ve bu da ana ağ  (mainnet) için gerekli hazırlığı yapacak. Bunun dışında yayınlanan altı dakikalık bir videoda, IOHK ekibi, bu ayın sonundan önce kapalı bir halka açık test ağı lansmanına hazırlayacak olan yaklaşan yükseltmenin son rötuşlarını yaptığını kaydetti. Hard fork’un yol haritasına göre Mayıs’ın ortalarında herkese açık testnet sonlandırılacak ve merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) teste başlayacak. Mayıs ayının sonlarında ise DB test aşamasının başlayacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.