MSB’den Açıklama Geldi: Birçok Mühimmat Ele Geçiri…

Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklama geldi. MSB: ‘Irak kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları planlandığı gibi devam ediyor. Her iki operasyon bölgesinde terör örgütü PKK’ya ait tuzaklanmış EYP’ler ile silah ve mühimmat ele geçirildi.’ dedi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından gelen açıklamada, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarının düşünüldüğü gibi başarılı bir şekilde sürdürüldüğü aktarıldı. 

OPERASYONLAR SÜRÜYOR 

Açıklamada, ‘Karadan sızarak ve hava hücum harekâtları ile bölgeye intikal eden Kahraman Komandolarımız, terör örgütü PKK ve diğer terör örgütlerine ait hedefleri etkisiz hâle getirmek için operasyonları sürdürüyor. Ayrıca Hava Kuvvetlerimize ait unsurlar ile tespit edilen hedefler imha edilirken, kara ateş destek vasıtalarımız da terör yuvalarına yönelik atışlarını sürdürüyor’ denildi. Komandoların ‘ara-bul-yok et’ parolasıyla bölgede başlattığı arama-tarama faaliyetleri esnasında,  teröristler tarafından tuzaklanmış el yapımı patlayıcı (EYP),silah ve mühimmatların gözlemlenmeye başlandığı ifade edilerek, şunlar kaydedildi: 

BİRÇOK MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLİP İMHA EDİLDİ 

‘Metina ve Avaşin-Basyan bölgesinde icra edilen arama-tarama faaliyetinde 2 adet mayın, 24 adet EYP, 1 adet mağara, 4 adet hafif silah, 1 adet ağır silah, 1 adet roketatar, 151 adet hafif silah mühimmatı, 85 adet ağır silah mühimmatı, 3 adet roketatar mühimmatı, 2 adet havan/top mühimmatı ele geçirilerek METİ timlerimiz tarafından imha edilmiştir’ denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir