Metro İstanbul, Yeni Sefer Düzenlemesini Duyurdu

Metro İstanbul, koronavirüsle mücadele üzerine alınan tam kapanma önlemleri kararı kapsamında sefer saatlerinde yeni düzenleme yaptığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığı genelgesi ile İstanbul genelinde 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00’dan 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’e kadar genel sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Kısıtlama süresince sağlık çalışanları ve zorunlu görevleri nedeniyle çalışmak zorunda olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına 29 Nisan 2021 itibari ile seferlerimizde aşağıdaki şekilde düzenleme yapılmıştır. 

‘İHTİYAÇ HALİNDE YENİ DÜZENLEMELER YAPILACAK’

Aşağıda listelenen hatlarımızda 06.00-21.00 saatleri arasında 15 dakika aralıklar ile işletme yapılacak, 21.00 itibari ile seferlerimiz sona erecektir. Yapılan düzenlemeler işletmelerimiz tarafından günlük ve saat bazlı olarak takip edilerek ihtiyaç görülmesi halinde sefer sıklıklarında yeni düzenlemeler yapılacaktır.’ denildi. Açıklamada şunlar kaydedildi: 

Kısıtlama süresince hizmet verecek hatlarımız: 

M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler 

M1B Yenikapı-Kirazlı 

M2 Yenikapı-Hacıosman 

M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir 

M4 Kadıköy-Tavşantepe 

M5 Üsküdar-Çekmeköy 

M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey

T1 Kabataş-Bağcılar 

T4 Mescid-i Selam

T5 Cibali-Alibeyköy 

Cep Otogarı Kısıtlama süresince aşağıdaki hatlarımız hizmet vermeyecektir. 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00 itibari ile tüm hatlarımızda işletme başlayacaktır. M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi metro, F1 Taksim-Kabataş füniküler, T3 Kadıköy-Moda tramvay, TF1 Maçka-Taşkışla teleferik, TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik hatlarımızda işletme yapılmayacaktır. Vatandaşlarımız kapalı hatlarımız ile aynı güzergahlar üzerinde hizmet veren İETT araçlarını kullanabilirler.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir