Langıdı Lang Lang yaramış… Elif Buse Doğan’ın sırt dekoltesine bakın! Görenin nutku tutuldu

1993 yılında Kocaeli’de dünyaya gelen Elif Buse Doğan, 2000 yılında dedesinden öğrendiği bağlamayla müzik hayatına birinci adımını attı.

Birinci ve ortaokulu Kocaeli’de okuyan lakin aslen Sivaslı olan hoş isim, Kocaeli ilköğretimler ortası yapılan ses müsabakalarında 3 yıl üst üste Türk Halk Müziği kolunda birinci oldu.

Hoş isim, 2008 yılında mezun olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’ndan Türk Halk Müziği nazariyat, solfej ve bağlama eğitimi aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı ‘Ses Eğitimi Türk Halk Müziği’ kısmını ve TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu imtihanlarını kazanan Doğan, yüksek Lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda tamamladı.

Hem eğitimine hem de müziğe kıymet veren Elif Buse Doğan, Langıdı lang lang samsak döveci müziği ile meşhur oldu.

Langıdı lang lang samsak döveci müziğini söyleyerek tüm Türkiye’nin lisanına dolayan Doğan, ilginin arttığı müzikçiler ortasına yerleşti.

Doğan’a olan ilginin artmasının akabinde toplumsal medya paylaşımları incelenmeye başlanırken, hoş ismin siyah sırt dekolteli pozu dikkati çekti.

Elif Buse Doğan’ın hoşluğu

2012-2013 yılları ortasında Zafer Gündoğdu’nun hazırlayıp sunduğu TRT Müzik kanalında her hafta canlı olarak yayınlanan ‘Can-ı Gönül’ isimli programda yer alan Elif Buse Doğan, hoşlar hoşu sesilyle birbirinden kıymetli türküleri okuyor.

Jer pazar akşamı saat 21.00’de yayınlanan Nefesten Sese isimli müzik programını Serkan Davet ile birlikte sunan hoş isim, Langıdı lang lang samsak döveci sayesinde bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu.

İlgi çekmeye başlayan Elif Buse Doğan’ın sesi dışında da hoşluğu herkesin lisanına dolandı.

Siyah elbiseli sırt dekoltesi ile görenleri büyüleyen başarılı müzikçinin etkin olarak kullandığı toplumsal medyası mercek altına alındı.

Dekolteyi tercih etmeyen ve ölçülü giyinmeyi seven Elif Buse Doğan’a “Bazıları sana bakıp asalet görsün” üslubunda göndermeli yorumlar geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.