Konya’da 91 Adet Tarihi Eser Yakalandı:5 Gözaltı

Konya’da tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyon gerçekleştirildi. Karapınar ilçesinde jandarma tarafından gerçekleşen tarihi eser operasyonunda 91 adet tarihi eser yakalanırken, 5 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Alınan bilgiye göre, Konya’da Karapınar İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Ereğli ve Karapınar ilçesine tarihi eser sevkiyatı gerçekleşeceği ihbarı bilgisi üzerine çalışma başlatıldı. Yapılan araştırmaların sona ermesinin ardından harekete geçen ekipler, 03 VE 897 plakalı aracı Karapınar ilçesinde durdurdu. 

BİRÇOK MAL YAKALANDI 

Ekipler tarafından gerçekleşen aramada, 73 adet gümüş sikke, 6 adet altın sikke, 1 adet altın bilezik, 2 adet tarihi vazo, 9 adet altın bileklik parçası olmak üzere toplam da 91 tarihi eser yakalandı. Ayrıca, 1 adet tabanca, 2 şarjör ve 163 tabanca mermisine de el konuldu. 

ŞÜPHELİLER İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞINA GÖTÜRÜLDÜ 

Aracın içinde bulunan M. T. (46),M.K. (42),A.E. (42),S.Y. (38) ve V.U.(43) gözaltına alındı. Şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Karapınar İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir