Kaymakamlıklarda Seyahat İzin Belgesi Kuyrukları O…

Tam kapanma dönemini şehir dışında geçirmek isteyenler, seyahat belgesi almak amacıyla kaymakamlıklarda yoğunluk oluşturdu.

Koronavirüsle mücadele kapsamında 29 Nisan – 19 Mayıs tarihleri arasında 17 günlük tam kapanma kararı alındı.

Türkiye, bugün saat 19.00 itibariyle 17 günlük tam kapanma sürecine girecek.

Tam kapanmayı şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, seyahat izin belgesi almak için kaymakamlıklara akın etti.

Kaymakamlıklar önünde uzun kuyruklar oluşurken, sosyal mesafe kuralı zaman zaman unutuldu.

Seyahat İzin Belgesi almak isteyenler öncelikle e-Devlet ya da Alo 199 Hattı’na yönlendiriliyor. Bu adreslerden izin alamayanların başvuru işlemleri ise, kaymakamlıklardan yapılıyor.

‘’İŞYERİMİ AÇIK TUTMAK ZORUNDAYIM’’

Kaymakamlık önünde sırada bekleyen Deniz Büyüktaş ‘’Ben otopark faaliyeti sürdürüyorum. Pandemi hastanelerinde sağlık çalışanlarım var. Avukat müşterilerim var. Mecburen bunların gidip gelmesi için ben de işyerimi açık tutmak zorundayım. O yüzden evraklarımla muafiyet belgesi almaya geldim.’’ dedi.

‘’BODRUM’A HASTA GÖTÜRECEĞİM’’

Bodrum’a hasta götüreceğini söyleyen Turgut Kurt ‘’da ‘’Yol izni için geldim. Bodrum’a gideceğim. 65 yaş üstü insan var. Burada hastaydı. Onları Bodrum’a götüreceğim. Orada beyin cerrahi doktoru var. Ona gidecekler. İzin verecekler mi bilmiyorum.’’ diye konuştu.

‘’SABAH 9’DAN BERİ BURADAYIM’’

17 günlük tam kapanmayı memleketi Muş’ta geçirmek için kuyruğu giren Tuncer Yiğit, ‘’Şehirler arası yolculuk için geldim. Fakat izin vermeyecekler sanırım. Ayın 30’unda bilet aldım fakat yandı. Muş’a gideceğim. Biletim var ama nasıl olacak bilmiyoruz, bekliyoruz. Saat sabah 9’dan beri buradayım.’’ diye konuştu.

BAZI VATANDAŞLAR İZİN BELGESİ ALACAKLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Sırayı görüp tepki gösteren bir vatandaş ise, ‘’Ben sırada değilim memleketime de gitmiyorum. Niye gitmiyorum? Çünkü memleketteki insanlarımı da düşünüyorum. Oradaki insanlara da bulaşmasın herkes yerli yerinde kalması gerekir. 17 gün izin diye herkes gidecek. Köylerde kendi aralarında gidip geliyorlar. Orada da buluşacak insanlara ve kapanma bir işe yaramayacak.’’ ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir