Kastamonu’da 53 Ton Patates İhtiyaç Sahiplerine Da…

Kastamonu’dan yardımsever bir davranış geldi. Başkan Erdoğan’ın talimatı ile patates ve soğan üreticisine destek olmak gerekçesiyle Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alımı yapılan ürünler ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz dağıtılmaya başlandı.

Kastamonu’da ihtiyaç sahiplerinin yüzü güldü. Koronavirüs salgını nedeniyle otel ve lokantaların sebze talebinin azalmasından dolayı patates ve soğan üreticinin elinde kalmasıyla beraberToprak Mahsulleri Ofisi (TMO),üreticinin elinde kalan tonlarca patates ve soğanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla satın alarak, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtmaya başladı. 

İnebolu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edilen 53 ton patates, İnebolu’daki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. 

SOĞAN DAĞITIMI DA YAPILACAK 

İnebolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü personelleri kontrollerinde gerçekleşen aktarımın ardından, araçlarla mahalleler dolaşılarak ihtiyaç sahiplerine verdi. Patates dağıtımı sonrası soğan dağıtımının da ilerideki günlerde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir