Kastamonu’da 4 Ev Yanarak Kül Oldu

Kastamonu’da korkunç bir yangın meydana geldi. Bir odunlukta çıkan yangın çevresindeki 4 eve sıçradı. Kısa sürede büyüyen yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Kastamonu’nun Kırçeşme Mahallesi Tepeyolu Sokak’ta korkutan bir yangın gerçekleşti. Mualla Özçiftçi’ye ait olduğu bilinen odunlukta nedeni henüz bilinmeyen bir durumdan yangın çıktı. Çevredekilerin yangını haber vermesi üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. 

Kısa sürede büyüyen yangın Mualla Özçiftçi’ye ait iki ev ile Halil Topaloğlu’na ait iki eve sıçradı. Evlerden sadece birinin kullanıldığı öğrenildi. 

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR 

Kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları sürüyor. Olay yerine gelen Vali Avni Çakır da yetkililerden yangın hakkında bilgi aldı. Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının çıkış nedeninin henüz bilinmediğini söyledi. 

‘CAN KAYBI SÖZ KONUSU DEĞİL’ 

Yangında 4 evin zarar gördüğünü bildiren Çakır, ‘3 ev tamamen, bir ev kısmen yandı. Yangında çok şükür herhangi bir can kaybı söz konusu değil. Yangın vatandaşımızın sürekli oturmadığı fakat küçükbaş hayvanlarını beslediği yapıda meydana geldi. Bitişik nizam olan diğer eve de sıçradı’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir