İşte SHIB, DOGE, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin boğaları 20.000 dolar seviyesini korumak için savaşıyor. SHIB ve DOGE gibi birkaç altcoin yüzde 10’a kadar toplanma gösterdi. Birkaç analist yakın vadede Bitcoin için düşüş tahminlerini açıklasa da, balinalar daha düşük seviyelerde birikmeye başladı bile. Zincir üstü araştırma şirketi Santiment’in verileri, 100 ila 10.000 Bitcoin arasında tutan balina adreslerinin sayısının son 30 günde 103 arttığını gösteriyor.

Olası bir Bitcoin’in toparlanması SHIB ve DOGE gibi birçok altcoin’i nasıl etkileyecek?

Ayı piyasalarında söylentiler genellikle hızlı yayılıyor. Böylelikle bu durum hızlı düşüşlere neden olur. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Mt. Gox alacaklıları sosyal medyada yayılan 137.000 Bitcoin piyasaya süreceği söylentisinin yanlış olduğunu söyledi. Alacaklılar, geri ödemeyi başlatmak için gereken altyapının hala yerinde olmadığını aktardı. Bununla birlikte olası bir Bitcoin toparlanmasının, büyük altcoin projelerinde de ralliler görülmesini sağlayacaktır. Bitcoin ve büyük altcoin’ler toparlanmayı sürdürecek mi? Analist Rakesh Upadhyay bu sorunun yanıtını arıyor. Analistin görüşlerini aktarıyoruz.

İşte BTC, SHIB, DOGE ve 7 Altcoin İçin Kritik Seviyeler:
Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH)

Bitcoin, 28 Ağustos’ta 20.000 dolarlık psikolojik seviyenin altında kapandı. Alıcılar fiyatı 29 Ağustos’ta 20.000 doların üzerine çıkardı. Bu da düşük seviyelerde güçlü talep olduğunu gösteriyor. BTC, kritik 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (21.620 dolar) yükselebilir. Boğalar fiyatı bu direncin üzerine çıkarırsa, düşüş ivmesinin zayıfladığına işaret eder. Hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma yaşanırsa 25.211 dolara olası bir ralli için kapılar açılacaktır. Alternatif olarak, fiyat düşüş trendi çizgisinden veya hareketli ortalamalardan düşüş yaşayabilir. Bu durum ayıların her küçük yükselişte satıldığını gösterecektir. Parite daha sonra 18.910 dolardan 18.626 dolara kadar güçlü destek bölgesine düşer. Boğaların bu bölgeyi tüm güçleriyle savunacaktır. Çünkü destek kırılırsa, Haziran ayının en düşük seviyesi olan 17.622 dolara düşme ihtimali var.

Ethereum, 26 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan (1.638 dolar) geri döndü. Böylece omuz baş omuz deseninin boyun çizgisinin altına düştü. Bu, düşüş kurulumunu tamamlandı. Bununla birlikte, ayılar boyun çizgisinin altındaki fiyatı sürdüremediler. Bu da düşüşlerde satın alma olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı 1.700 dolardaki genel dirence meydan okumaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, ETH 2.000 dolarlık psikolojik seviyeye yükselme ihtimali var. Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya hareketli ortalamalardan düşebilir. Böylece ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Fiyat düşerse, parite 1.280 dolardaki güçlü desteğe düşebilir. Boğaların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması bekleniyor. Ancak bunu başaramazlarsa, parite 1.050 dolara düşecek.

BNB ve Ripple (XRP)

Boğaların 25 Ağustos’ta 20 günlük EMA’nın (293 dolar) üzerindeki fiyatı sürdürememesi ağır satışlara neden oldu. BNB, 26 Ağustos’ta keskin bir şekilde geri döndü. Böylece 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (284 dolar) altına düştü. Poizitif nokta, boğaların fiyatın 275 dolardaki güçlü desteğin altında kalmasına izin vermemesidir. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışıyorlar. Başarılı olurlarsa, BNB 20 günlük EMA’ya yükselecektir. Boğalar, olası bir rallinin kapılarını 338 dolara çıkarmak için pariteyi 308 doların üzerine çıkarmak zorunda. Tersine, fiyat 275 doların altına düşerse, omuz baş omuz modelini tamamlayacaktır. Bu olumsuz kurulum, 240 dolara ve ardından 212 dolardaki hedefe düşüş başlatacak.

Boğalar, Ripple’ı (XRP) 26 Ağustos’taki hareketli ortalamaların üzerinde tutamadı. Bu da kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösteriyor. Bu yoğunlaşan satışlar ve ayılar fiyatı 0,30 dolarlık güçlü desteğe çekmeye çalışıyor. Alıcıların 0,30 dolarlık desteği agresif bir şekilde savunması muhtemel. Çünkü destek kırılırsa, XRP düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatacak. Daha sonra 0,25 dolara ve daha sonra 0,21 dolarlık hedefine düşecek. Alternatif olarak, fiyat 0,30 dolardan güçlü bir şekilde toparlanma ihtimali var. Böylece daha düşük seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Eğer bunu başarabilirlerse, 0,39 dolardaki güçlü genel direnç için toparlanacak.

Cardano (ADA) ve Solana (SOL)

Cardano (ADA), 0,40 dolardaki güçlü desteğe doğru kaymaya devam ediyor. Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa ADA düşüş trendi çizgisine yükselecek. Böylece daha sonra 0,70 ila 0,74 dolar direnç bölgesine yukarı yönlü bir hareket girişiminde bulunabilir. Öte yandan, fiyatın bir kez daha hareketli ortalamalardan düşme ihtimali var. Böylece daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret edecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 0,40 doların altına düşürmeye çalışacak ve düşüş trendine devam edecek.

Solana (SOL), 26 Ağustos’ta 32 dolarlık güçlü desteğin altında kaldı. Boğalar, fiyatı 32 dolarlık kırılma seviyesinin üzerine geri itmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, SOL 20 günlük EMA’ya (36 dolar) düşecektir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviyedir. Çünkü bunun üzerinde bir kırılma, çiftin birkaç gün daha 32 ila 48 dolar aralığında kalma olasılığını artırabilir. Tersine fiyatın mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşüş olabilir. Bu durum ayıların kontrol altında olduğunu gösterecektir. Paritenin daha sonra 26 dolardaki kritik desteğe düşme ihtimali var. Bu seviyenin altında bir kırılma, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret eder.

Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT)

Dogecoin, 26 Ağustos’ta yükselen üçgenin trend çizgisinin altında kaldı. Bu da yükseliş kurulumunu geçersiz kıldı. Fiyat 0,06 dolardan kritik desteğe düştü. Fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğaların düşüşlerde birikebileceğini düşündürecektir. Alıcılar daha sonra fiyatı tekrar hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, DOGE 0,08 dolara yükselir. Bununla birlikte fiyat 0,06 doların altına düşme ihtimali var. Böylece satış yoğunlaşabilir ve parite 0,05 dolardaki kritik desteğe düşüş görülebilir. Boğaların bu desteği tüm güçleriyle savunmaları muhtemeldir. Çünkü seviye çatlarsa, parite düşüş eğilimine devam eder.

Polkadot, 10 ila 6 dolar arasındaki geniş aralıkta sıkışıp kalıyor. Aşağı eğimli 20 günlük EMA (7.68 dolar) ve negatif bölgedeki RSI ayılar için bir avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, DOT 9.17 dolara ve ardından 10 dolardaki genel direnç seviyesine doğru yükselir. Aksine, fiyat bir kez daha hareketli ortalamalardan düşerse, ayıların rallilerde satıldığını gösterecektir. Parite daha sonra 6 dolardaki kritik desteğe düşer.

Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC)

SHIB, 28 Ağustos’ta 0,000012 dolarlık kritik desteğin altında kapandı. Ancak ayılar avantajı geliştiremedi. Bu, boğaların diplerde satın aldığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (0.000012 dolar) üzerinde tutarsa, SHIB 0.000014 dolardaki genel direnç için bir ralli girişiminde bulunabilir. Fiyat bu seviyeden düşerse, SHIBI bir süre 0,000012 ila 0,000014 dolar arasında sıkışıp kalabilir. Boğalar fiyatı 0,000014 doların üzerine çıkarır ve sürdürürse, parite 0,000018 dolarlık sert dirence yükselme ihtimali var. Bu yükseliş görünümü, fiyatın düşmesi ve 28 Ağustos’un gün içi en düşük seviyesinin altına düşmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacak.

MATIC, toparlanması, 28 Ağustos’ta 20 günlük EMA’da (0.83 dolar) sert bir dirençle karşılaştı ve ayıların seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösterdi. MATIC, 29 Ağustos’ta 0,75 dolarlık güçlü destekten sıçradı ve boğaların düşüşleri aralığın desteğine satın aldığını gösterdi. Parite, 20 günlük EMA ile 0,75 dolar arasında sıkışmış durumda, ancak bu sıkı vadeli ticaretin uzun süre devam etmesi muhtemel değil. Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, parite ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği 1.05 dolardaki genel direnç direncine yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat 0,75 doların altına düşerse, parite 0,63 dolarlık güçlü desteğe inme ihtimali var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.