İstanbulspor, Muhteşem Lig’e renk ve oyun zenginliği katmayı hedefliyor

Spor Toto Üstün Lig’in yeni grubu İstanbulspor’un teknik yöneticisi Osman Zeki Korkmaz, lige farklı bir renk ve oyun zenginliği katmak istediklerini söyledi.

Bolu Dağı’ndaki otelde yeni dönem hazırlıklarını sürdüren sarı-siyahlı takımın teknik yöneticisi Korkmaz, AA muhabirine, 25 oyuncuyla geldikleri kampı ay sonuna kadar sürdüreceklerini, bu süreçte Adana Demirspor ve Gaziantep FK’nin yanı sıra Arnavutluk ve Azerbaycan kadrolarıyla hazırlık maçı yapacaklarını aktardı.

Geçen dönem büyük şampiyonluk uğraşı vererek bugünlere geldiklerini anlatan Korkmaz, “Her maça kazanmak için çıkıyorduk ve kazanmak için formül üretmek zorundaydık. Oyunu zenginleştirmek zorundaydık. Zira bir müddet sonra oynadığımız oyunla 1. Lig’in maksat kadrosu haline gelmiştik. Rakipler ekstra tedbir alıyordu.” diye konuştu.

Süper Lig’deki maksatlarına değinen 40 yaşındaki çalıştırıcı, şunları kaydetti:

“Bu sene gerçekçi olursak Harika Lig’e şampiyonluk için çıkmıyoruz. Her maçı kazanmak üzere zorunluluğumuz yok. Lakin her maça kazanmak için çıkan bir oyun ideolojisine sahibiz. Aslında bence oyun kurgumuzu oturtabilirsek Üstün Lig düzeyi çok daha keyifli olacak bizim için. Bizden daha çok Üstün Lig’i sevenler için daha keyifli olacak. Üstün Lig’e farklı bir renk ve oyun zenginliği katacağız.”

“MAKSİMUM 5 YA DA 6 OYUNCU TRANSFER EDECEĞİZ”

Osman Zeki Korkmaz, transfer çalışmalarına başladıklarını lakin hiç kimseyle anlaşmadıklarını belirterek, takıma şu ana kadar yeni katılan bir oyuncu olmadığını söz etti.

Kendi takımlarıyla devam ettiklerini lisana getiren Korkmaz, “Transfer zati hazırlık devirlerinin en çok konuşulan şeyidir. Biz de azamî 5 ya da 6 oyuncu transfer ederek yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz. Zira oyun kültürü olan genç, istekli ve coşkulu takımımız var. Kendi oyun kültürümüzü Harika Lig’e daha uyumlu hale getirebildiğimiz noktada dışarıdan gelecek oyuncuları da kendimize adapte etmekte zorluk yaşamayız.” diye konuştu.

Çok fazla sayıda transfer yapmayacakları için ivedi etmek istemediklerinin altını çizen Korkmaz, kulübün ekonomik yapısını yormadan kendilerine uygun futbolcularla anlaşacaklarını kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.