İsrail Güçleri Küçük Çocuğa Biber Gazıyla Saldırdı

İsrail güçleri ve Filistinliler arasında tansiyon yükseliyor. İsrail güçlerinin El Halil kentinde zalimce biber gazı sıktığı 13 yaşındaki Moataz Al-Zrou yaşadığı zor anları aktardı.

İsrail güçleri ve Filistinliler arasında Kudüs’te yaşanan çatışmalarda tansiyon artmaya devam ederken, Batı Şeria’nın El Halil kentinde yaşayan Filistinliler de Kudüs’teki olaylara tepki göstererek sokaklara döküldü. 15 Nisan’da İsrail güçleri ve Filistinliler arasında El Halil’de şiddetli çatışmalar yaşandı. El Halil’de yaşanan olaylar sırasında orantısız güç kullanan İsrail güçleri 13 yaşındaki Moataz Al-Zrou’a biber gazı ile müdahale etti. 

‘BANA ANİDEN BİBER GAZI İLE SALDIRDI’ 

Moataz Al-Zrou’a o anları anlatarak, ‘Ben sadece bisikletimi arıyordum. İsrailli polisin bisikletimi nerede olduğunu biliyor diye ona sormaya gittim. Sonra bana aniden biber gazı ile saldırdı’ dedi. 

‘SEBEPSİZ SALDIRDI’ 

Moataz Al-Zrou’nun babası Saad Eddin Al-Zrou ise, ‘Çocuğuma biber gazı attılar. Yardım etmeye bile hiç kimse gelmedi. Sokakta koşarak, bizi hastaneye götürebilecek bir aracı durdurmaya çalıştım. Çocuğum tek bir kelime bile söylemedi onlara, sebepsiz saldırdı. Olayın ardından kanıt olsun diye ben görüntü çektim’ ifadelerini kullandı. 

‘FİLİSTİNLİLER, İSRAİL GÜÇLERİ İLE GÜNLERDİR ÇATIŞIYOR’ 

Diğer yandan, İsrail güçleri Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da teravih namazı kılan Filistinlilerin toplanmaları ve oturmalarını engellemek amacıyla Şam Kapısı’nda 13 Nisan’da barikatlar kurmuştu. Barikatların kurulmasını reddeden Filistinliler, İsrail güçleri ile günlerdir çatışıyor. 13 gündür şiddetli bir şekilde süren çatışma ve arbede sonucu Filistinli gençler dün gece saatlerinde barikatları kaldırmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir