Irkçılar ulusal güvenlik sorunu oldu: Suriyeli gençlere bıçaklı hücum

Zafer Partisi başkanı Ümit Özdağ ve CHP’li Belediye Lideri Tanju Özcan üzere siyasi figürlerin körüklediği ırkçı nefret bu defa Bolu’da kendini gösterdi. 4 ırkçı, parkta oturan 5 Suriyeli genci bıçakla ağır yaraladı. Olay 12 Ağustos akşam saatlerinde yaşandı.

KÜFÜR YAĞDIRDILAR

Müşteki ve görgü şahitlerinin tabirlerine nazaran Suriye asıllı Abdullah H. H., Muhammed E., Salih A., Abdulkerim A. ve Süleyman E., Aşağısoku Mahallesi’nde bulunan Atatürk Orman Parkı’nda otururken yanlarına Mert K. ve Şahin T. isimli bireyler geldi. Alkollü olan Şahin T. ve Mert K., Suriyelilere, “Ülkenize gidin. Ne b.k işiniz var burda. S……n gidin, O…. çocukları” diyerek küfür etti. Suriyeli gençler ise “Bizi rahat bırakın polis çağırırız” karşılığını verdi.

“MERT’İ DÖVÜYORLAR GELİN”

İki küme ortasında karşılıklı itişmeler yaşandı. Lakin tansiyon burada bitmedi. Şahin T., telefonla arkadaşları Sefa Ö. ve Ali A.’yı arayarak “Mert’i dövüyorlar çabuk gelin” dedi. Onların da kısa müddette olay yerine gelmesiyle birlikte arbede bıçaklı arbedeye dönüştü.

BIÇAK ÜSTÜNDEN ÇIKTI

Muhammed E. ve Abdulkerim A. böbreğinden, Abdullah H.H. sağ koltuk altından, Salih A. ise kalbe yakın bölgeden aldığı 2 bıçak darbesi ile yaralandı. Yaralı Suriyeliler hastaneye kaldırılırken, saldırganlar gözaltına alındı. Olayda kullanılan bıçak Ali A.’nın üzerinden çıktı. Emniyet’teki süreçleri tamamlanan şüpheliler, çıkarıldıkları isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İki kişinin hata kaydı var

Saldırganlar olay sırasında alkollü olduklarını tabir etti. Olay anında ağır yaralanan Salih A. hayati tehlikeyi dün atlattı. Saldırganlardan Şahin T.’nin hırsızlık ve yaralamadan kaydı olduğu, Sefa Ö.’nün de bir hatadan araması olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.