‘İkinci kere öldürdüler’: Kemerburgaz’da köpek mezarı tahrip edildi

Büşra Karapınar 2014 yılında sahiplendiği ve ‘Civan’ ismini verdiği köpeğini mayıs ayında hastalık nedeniyle kaybetti. Köpeği Civan’ı Kemerburgaz’da bulunan hayvan barınağı yanındaki ormana gömerek mezar yaptırdı.

Civan’ın mezarını dün sabah ziyaret eden Karapınar, üzücü bir görüntüyle karşılaştı. Köpeğinin mezarının tahrip edildiğini gören Karapınar şok yaşadı. Kırılan mezar taşı ve mermerlerini toplamaya çalışan Karapınar “Şu an çok şaşkınım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Benim evladım bugün ikinci defa öldü” dedi.

“ÜÇ MEZAR DAHA KIRILMIŞ”

Mezarı tahrip edenlerin en kısa müddette bulunmasını istediğini tabir eden Karapınar “Evladımı üç ay evvel kaybettim. Her ay yaptığım üzere köpeğimi görmeye geldim. Mezar taşının olmadığını görmek, benim için çok üzücü bir durum. Çok şaşkınım. Daha evvel buranın muteber olup olmadığını sormuştum. Burada öteki mezarları görüp sağlam olduğunu düşündüğüm için evladımı buraya gömdüm. Olayla ilgili Göktürk Hayvan Severler Derneği ile görüştüm, hiçbir bilgi alamadım. Üç mezar daha kırılmış. Ne desem boş, çok üzgünüm. Benim evladım bugün ikinci kere öldü” dedi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.