İki ozan Van Gölü’nün kirliliğine dikkat çekmek için atıştı

Van’ın Erciş ilçesinde halk ozanları Ahmet Poyrazoğlu ve Menaf Koçak, etraf kirliliğine dikkat çekmek için Van Gölü kıyısına oturarak saz çalıp atıştı. Ozanlar, maksatlarının farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

DHA’nın aktardığına nazaran, Etraf ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesine Van’da 2 ozan bağlamalarıyla takviye verdi. Ozan Poyrazoğlu, emellerinin farkındalık yaratmak olduğunu belirterek, “Konser için geldiğim memleketimde Van Gölü’nü görünce çok üzüldüm. Her yanı çöp ve yosunla dolmuş. Ben de ozan olarak ne yapabilirim diyerek, Menaf Koçak ile birlikte gölün içine sandalyelerimizi atıp sazlarımızla atışmalar yaptık. Maksadımız Van Gölü kirliliğine dikkat çekip, farkındalık oluşturmaktır. Umarız bu davetimiz dikkat çeker ve Van Gölü artık kirletilmez” dedi.

Erciş’te yaşayan Menaf Koçak ise etraf konusunda herkesin sorumluluk sahibi olduğunu söyledi. Koçak, “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı projeye biz de dayanak vermek istedik. Van Gölü’nde taban çamuru paklığı yapılıyor. Bu çalışmanın yakın vakitte Erciş kıyılarında de yapılacağını duyduk. Van Valiliğimizin bu çalışmayı başlatması bizi çok keyifli edecek. Umarız herkes Van Gölü’ne sahip çıkar ve artık kirletmez” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.