İçişleri Bakanlığı Açıkladı: 79 Bin Kişiye Kısıtla…

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs sürecinde alınan önlemler kapsamında uygulanan 3-10 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlamasını göz ardı eden 79 bin 186 kişi hakkında adli/idari işlem yapıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bir seneyi geçen zamandır dünyada ve Türkiye’de görülen koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak sebebiyle temizlik, maske ve mesafe kurallarının dışında hayatın her alanına yönelik uyulması gereken önlemler alınarak uygulamaya geçirildiği bildirildi. 

BÜYÜK ORANDA UYUM SAĞLANDI 

Salgının seyrini kontrol altında tutulabilmek için alınan yeni tedbirlerle birlikte 29 Nisan Perşembe saat 19.00’da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’te sona erecek ‘tam kapanma’ uygulamasına geçildiği bildirerek, bu süreçte alınan tedbirlere vatandaşların özveriyle büyük oranda uyum sağladığı kaydedildi. 

79 BİN 186 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM 

Ülke genelinde 3-10 Mayıs’ta uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 79 bin 186 kişiye adli ya da idari işlem uygulandığı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: ‘Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu salgınla mücadelede normalleşme sürecine kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer tüm kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakarlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir