Hatay’da Uyuşturucu Ararken Tarihi Eser Yakaladıla…

Hatay’da akılalmaz bir olay yaşandı. Kırıkhan ilçesinde bir araçta uyuşturucu arayan ekipler, gerçekleştirdikleri arama sonucunda çok sayıda tarihi eser ele geçirdi. Bir şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bir araçta uyuşturucu ve uyarıcı madde olabileceği ihbarını aldı. Kırıkhan İlçesi Topboğazı Mahallesi’nde S.A. isimli şahsın kullandığı araç durdurularak arama yapıldı. 

ÇOK SAYIDA TARİHİ ESER ELE GEÇİRDİ 

Araçta uyuşturucu madde arama köpeği ile yapılan aramanın ardından, aracın motor kısmına gizlenmiş şekilde 1 adet İslami dönem altın sikke, 3 adet bronz mühür, 3 adet yüzük kaşı, 2 adet altın küpe, 1 adet altın yüzük, 1 adet kurşun medusa başı, 2 adet bronz baskı, 1 adet heykel başı bronz ip baskılı, 1 adet heykel başı aplik bronz, 1 adet bronz obje, 6 adet bronz kandil, 3 adet kandillere ait parçalar, 1 adet hayvan figüranı, 8 adet gümüş Helenistik dönem taklidi sikke, 1 adet sikke kalıbı ve 2 adet amulet taş altın yakalandı. 

İŞLEM YAPILDI 

Şüpheli S.A. gözaltına alına alınarak hakkında adli işlem yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir