Gözaltına alınan Ermenekli maden işçileri serbest bırakıldı

Bağımsız Maden İş, Ermenek’te bir yılı aşkın süredir maaş ve tazminatlarını alamadıkları için Ankara’ya yürümek isterken gözaltına alınan maden işçilerinin serbest bırakıldığını duyurdu.

Gözaltına alınan Ermenekli maden işçileri serbest bırakıldı

Karaman Ermenek’te bir yılı aşkın süredir maaş ve tazminatlarını alamadıkları için Ankara’ya yürümek isterken gözaltına alınan maden işçileri serbest bırakıldı.

Bağımsız Maden İş’in Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Dün Ermenek’te jandarma ve polis saldırısıyla gözaltına alınan Genel Başkanımız Tahir Çetin, uzmanımız Ayşe Büşra Yılmaz, basın gönüllümüz Mertcan Yılmaz ve tüm madenciler serbest bırakıldı” ifadeleri kullanıldı.

Dün Ermenek’te jandarma ve polis saldırısıyla gözaltına alınan Genel Başkanımız Tahir Çetin, uzmanımız Ayşe Büşra Yılmaz, basın gönüllümüz Mertcan Yılmaz ve tüm madenciler serbest bırakıldı.

Başkanımız: “Sonuna kadar bu mücadelemizin arkasındayız!”#ErmenekliMadenciyeYoluAç pic.twitter.com/6OLFx264q6

— Bağımsız Maden İş (@bagimsizmadenis) November 26, 2020

Cenne ve Seba Maden Ocağı işçileri, dün (25 Kasım) eylemlerinin 87. gününde Ermenek Güneyyurt Meydanı’nda basın açıklaması yaptıktan sonra Ankara’ya yürümek isterken engellenerek gözaltına alınmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir