Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne vakit yapılacak? GSB işçi alımı sonuçları ne vakit açıklanacak?

4857 sayılı İş Kanunu, 2 sayılı Genel Takım ve Tarzı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Emekçi Alınmasında Uygulanacak Yöntem ve Temeller Hakkında Yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü yahut Terörle Gayrette Malul Sayılmayacak Biçimde Yaralananların Emekçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Yöntem ve Asıllar Hakkında Yönetmelik kararları çerçevesinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere ek listede dağılımı gösterilen paklık vazifelisi meslek kolunda 767 daima emekçi, 144 engelli daima emekçi ve 106 eski hükümlü olmak üzere toplam 1017 daima personel alımı yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı müracaatları, 8-12 Ağustos tarihlerinde “esube.iskur.gov.tr” internet adresi üzerinden gerçekleştirildi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ NE VAKİT YAPILACAK?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek ve adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.

Kura çekimi sonrası kelamlı imtihana girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde kelamlı imtihana alınacak. Kelamlı imtihan yeri ve tarihleri “www.gsb.gov.tr” internet sitesinden ilan edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.