Bank Asya’ya para telefonda ByLock: Bu KHK’lıları da vazifeye iade edecek misin?

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ortalarında tekraren müebbet mahpus cezası alan darbecilerin de bulunduğu KHK’lıların tamamına “göreve iade vaadinde bulunmasına” reaksiyon çığ üzere. Kılıçdaroğlu çark ederek “KHK’lılar ortasında beraat edenler var. Onları misyona başlatacağız. Fakat sahiden bir terör olayından dolayı mahkum olmuş, mahpusa girmişse esasen biz onu misyona istesek de iade edemeyiz” dese de kelam konusu KHK’lıların hiç de temiz olmadıkları ortada.

BYLOCK’ÇU ÖĞRETMEN

Kılıçdaroğlu’nun “dönüş kelamı verdiği” KHK’lılar ortasında, hakkında soruşturma olmayan ya da cezai sonuç doğurmadığı için takipsizlik almış, fakat örgüt üyesi olduğu net yüzlerce FETÖ’cü bulunuyor. Bu FETÖ’cüler ortasında Pensilvanya’daki örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla Bank Asya’ya para yatıran, örgütün kelamda STK’larında faaliyet yürüten, telefonuna örgütün kripto haberleşme programı ByLock’u yükleyenler bile var.

SORUŞTURMA YOK İLTİSAK VAR

672 Sayılı KHK ile Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndan ihraç edilen öğretmen S.T. hakkında daha evvel soruşturma açılmadı. Lakin S.T.’nin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatından sonra Bank Asya’ya para yatırdığı ve iştirak hesapları açtırdığı tespit edildi. FETÖ iltisaklı Aktif-Sen üyesi olan S.T. örgütün kapatılan bir kurumunda 2 yıl çalışmış. Ayrıyeten Cihan Medya ve iltisaklı bir derneğe ödemeler yapmış. S.T.’nin geri dönüş belgesini inceleyen OHAL Kurulu, FETÖ ile iltisakı evraklarla sabit olan S.T.’ye ret kararı verdi.

BERAAT ETTİ ANCAK FETÖ’CÜ

Bir öteki örnekte ise KHK’lı bir memurun telefonunda örgütün haberleşme programı ByLock çıktı. ByLock’un giriş şifresi bile şüphelinin doğum yeriydi. Şahsın programı kullanıp kullanmadığı tespit edilemediği için hakkında beraat kararı verildi. Lakin örgütün aktifliklerine katıldığı, örgüt kurumlarına bağış yaptığı net formda belirlendi. CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun bu FETÖ’cüler konusunda ne düşündüğü merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.