Apple Watch Series 8 ile sağlık konusunda yeni bir dönem başlıyor!

Giyilebilir teknoloji sektörünün öne çıkan isimlerinden Apple, Watch Series modelleriyle önemli bir pazar payını elinde bulunduruyor. Şirket, yakında Watch Series 8’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu doğrultuda akıllı saatle ilgili sızıntılar ve raporlar da ortaya çıkmaya başladı. Son olarak ürünün yeni bir yerleşik sensör ile geleceği ve kullanıcıların ateşini ölçeceği bilgisi paylaşıldı.

Apple Watch Series 8, yüksek ateşi tespit edebilecek

Son yıllarda akıllı saat gibi giyilebilir teknolojilerin bünyesinde barındırdığı işlevlerle insanların hayatlarını kurtardığına yönelik birçok haberle karşılaştık. Bu nedenle özellikle akıllı saatlerin günden güne daha da yetenekli bir hale geldiğiniz görüyoruz.

Bloomberg analisti Mark Gurman’a göre Apple, yaklaşan Watch Series 8 ile yeni bir devri başlatacak. Buna göre akıllı saat, yeni bir yerleşik sıcaklık sensörüyle gelecek. Bu da kullanıcıları ateşleri normalden yükseğe çıkması durumunda uyaracak.

Ancak burada önemli bir detay daha söz konusu. Zira akıllı saat, standart termometrelerdeki gibi vücut sıcaklığını doğrudan okumayacak. Bunun yerine yukarıda da belirttiğimiz üzere normalin üzerine çıktığı zaman kullanıcıyı uyaracak. Bu, hem standart hem de ‘Rugged Edition‘ veya ‘Extreme Edition‘ şeklinde adlandırılması beklenen ekstrem sporlara uygun versiyonunda mevcut olacak.

Bunun dışında Mark Gurman, geçtiğimiz haftaki Power On haber bülteninde akıllı saatle ilgili bir nebze olsun can sıkacak yeni bir gelişme paylaştı. Buna göre Watch Series 8, selefiyle aynı özelliklere sahip bir yongayla gelecek. Watch Series 7‘nin de selefiyle benzer özelliklere işlemciyle geldiğini ele aldığımızda Apple’ın iki nesli aynı özelliklere sahip yongalarla pas geçmesi kuvvetle muhtemel.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.