AK Partili Kurtulmuş ve Ünal’dan Kahramanmaraş’ta değerli iletiler

Kurtulmuş, Necip Fazıl Kültür Merkezi’ndeki AK Parti Genişletilmiş Vilayet İstişare Meclisi Toplantısı’ndaki konuşmasında, seçim çalışmalarının başladığını, bu süreçte adımların ve safların daha da sıkılaştırılması gerektiğini söyledi.

Bundan sonra her dakikanın çok daha güçlü bir biçimde kıymetlendirilmesi gerektiğini belirten Kurtulmuş, geçen seçimlerde Kahramanmaraş’ta 4 bireyden 3’ünün Recep Tayyip Erdoğan’a takviye verdiğini, kalan tek kişinin kazanılması için de kol kola, yan yana yürümeye devam edilmesini istedi.

Kurtulmuş, nereden geldiğini ve nereye gittiğini bilmeyenlerin siyasette yolunu kaybedeceğini söz ederek “Biz Türkiye’nin hangi zorluklardan geldiğini, geçtiğini bilen bir milletiz. Daha bu haftanın başında 12 Eylül’ün yıl dönümünü idrak ettik. Türkiye 72 yıllık çok partili siyasi hayatında 5 darbe ve çok sayıda darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kaldı. Lakin Allah’a şükür milletimizin iradesi, sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla 15 Temmuz gecesinde Türkiye, darbeler tarihini sona erdirdi. Darbecileri tarihin çöplüğüne attı.” diye konuştu.

AK Parti’nin ülkedeki en kıymetli başarılarından ikisinin vesayet sisteminin yok edilmesi ve özgüven inşası olduğunu söyleyen Kurtulmuş şunları kaydetti:

“Önceden Türkiye’de rastgele bir husus gündeme gelse ‘Yapamayız’, ‘Yaptırmazlar’, derlerdi. Hatta bu salonda bulunanlar bile bu türlü diyebilirdi. Fakat inançla yürüdük. ‘Arabayı bize yaptırmazlar, uçağı bize yaptırmazlar, helikopteri bize yaptırmazlar, şunu bize yaptırmazlar, bunu bize yaptırmazlar’ hatta yaptırmadılar da. Nuri Demirağ’a yapmış olduğu uçaklarını sattırıp Türkiye’nin ulusal uçağının 1940’lı yıllarda yapılmasının önüne geçenler, Türkiye’nin karanlık zihniyetidir. 70’li yıllarda Türkiye’de TUSAŞ’a harp uçaklarını yaptırmayanlar Türkiye’nin karanlık zihniyetidir. 1961’de İhtilal otomobillerini yaptırmayanlar yeniden birebir zihniyettir. Fakat elhamdülillah bugün geldiğimiz nokta kıymetli. Bakın geçtiğimiz haftalarda Samsun’da TEKNOFEST oldu, yalnızca Hakkari’den 550 ekip öğrencimiz bu teknoloji yarışına girdi.”

AK Parti’nin iktisat, sanayi, üretim, toplumsal yapı ve eğitim üzere her alanda “güçlü bir Türkiye” ülküsüyle hareket ettiğini vurgulayan Kurtulmuş kelamlarını şöyle sürdürdü:

AK Parti’nin maksatları olan bir parti olduğunu fakat başka partilerde bu türlü bir tasa görmediğini anlatan Kurtulmuş, muhalefetin şimdi adaylarını bile belirleyemediklerini lisana getirdi.

6’lı masanın bir belirsizlik içerisinde olduğunu ve HDP ile seçim ittifakı yapıp yapamadığını bile açıklayamadığını tabir eden Kurtulmuş, “Son 20 yıldır muhalefet iktidarda olsaydı bu millet hala gavurdan neyi alabiliriz, SİHA mı alırız? Bize verirler mi vermezler mi diye kapılarında beklerdi. Türkiye bu istikamette Allah’ın müsaadesiyle güçlü bir biçimde yürüyor. Vakit zaman F-35 ile S 400 tartışmaları dinliyoruz. İçeriden dışarıdan herkes bu hususa bir halde taraf oluyor. Arkadaşlar sıkıntı ne F-35 problemidir ne de S-400 sıkıntısıdır. Elin oğlu biliyor ki Türkiye Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu yürüyüşünü devam ettirirse Allah’ın müsaadesiyle yakında kendi savaş uçağını yapacak, yakında kendi hava savunma sistemini de kuracaktır. Allah, hedeflediğimiz yine güçlü bir Türkiye gayesindeki bu hedeflediklerimizi gerçekleştirmeyi nasip etsin.” dedi.

– BECERİKLİ ÜNAL’IN AÇIKLAMALARI

AK Parti Küme Başkanvekili Yetenekli Ünal da Kahramanmaraş siyasetinde 20 yıldır bir ortada olmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Buna karşın “Türkiye’yi kutuplaştırıyorsunuz, insanları ötekileştiriyorsunuz.” biçimindeki tenkitlerle karşı karşıya kaldıklarını anlatan Ünal şöyle devam etti:

Ünal, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in kentin kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamalarındaki açıklamalarına reaksiyon göstererek şunları kaydetti:
“İzmir’deki belediye lideri ecdada hakaret ediyor ve ‘Ben bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’undan aldım.’ diyor. Ona buradan bir cümle hatırlatmak istiyorum, Mustafa Kemal Atatürk Nutuk’ta diyor ki ‘Şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edenler’. Yani şahsi menfaatlerini müstevlilerin ister emperyalist deyin ister saldırgan deyin ister sömürgeci deyin onların siyasi emelleriyle birleştirenler diyor. Bu, kime uyuyor? Buna bakmak lazım. Bugün siyasi emellerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edenler, bu ülkeye yabancılaşmış, bu ülkenin verdiği bağımsızlık uğraşına yabancılaşmış ve bu ülkenin savunma sanayinden tutun da ihracatında, büyümesinde, üretiminde, her alanda verdiği çabayı itibarsızlaştıran fakat İngiltere, Fransa, Belçika, Hollanda, Amerika kelam konusu olduğunda hürmetle temenna çakanlar, kalkıp bize bağımsızlıktan ve ‘Bağımsızlık benim karakterimdir.’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsetmesin.”

Büyükşehir Belediye Lideri Hayrettin Güngör ile AK Parti Vilayet Lideri Fırat Görgel’in de konuşma yaptığı programa AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Fethan Baykoç, AK Parti İstanbul Milletvekilli Hasan Turan, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Habibe Öçal, Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal ve başka partililer katıldı.
Kurtulmuş ve Ünal, ayrıyeten temasları kapsamında Büyükşehir Belediye Lideri Güngör’ü makamında ziyaret etti.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.