ABD’nin elindeki UFO görüntülerini yayınlamama kararı reaksiyon çekiyor

ABD donanması, daha evvel hiç görülmemiş 24 adet UFO görüntüsünün “ulusal güvenliğe ziyan vereceğini” söyleyerek yayınlanmasını engelledi.

Uzmanlar, şimdiye kadar, sırf 2019’un ikinci yarısında 19 farklı olayla ilgili olduğu bildirilen ve daha evvel hiç görülmemiş şaşırtan görüntüleri yayınlamayı reddettiler.

Daily Star’ın haberine nazaran, UFO soruşturmasında uzmanlaşmış bir web sitesi olan The Black Vault, görüntüleri herkese açık hale getirmek için Bilgi Edinme Özgürlüğü talebinde bulundu. Lakin bu talep, ABD donanması tarafından reddedildi.

Donanmanın Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası ofisinin müdür yardımcısı Gregory Cason, “Bu bilgilerin yayınlanması, düşmanlara Savunma Bakanlığı/Donanma operasyonları, güvenlik açıkları ve/veya yetenekleri hakkında kıymetli bilgiler sağlayabileceğinden, ulusal güvenliğe ziyan verecektir. Videoların hiçbir kısmı yayınlanmak üzere ayrılamaz” dedi.

“PENTAGON, TÜM BU MANZARALARI YAYINLAMALI”

The Black Vault web sitesinin işverenleri temyize gitmeyi planlarken tartışma, ABD Hükümeti’nin askeri pilotlar ve gizemli uzay gemileri ortasında yakın temaslar olduğunu bildirdiği 144 soruşturmasıyla ortaya çıkıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Memleketler arası Güvenlik ve Silahların Yayılmasını Tedbire Bürosu’nda eski bir analist olan Marik von Rennenkampff, görüntülerin yayınlanması gerektiğini söyledi.

The Hill’e konuşan Rennenkampff, “Pentagon’un elinde en az iki düzine ve muhtemelen çok daha fazla UFO görüntüsü var.”

“Şeffaflığa yönelik kamu taahhütlerine karşın, yetkililer imgeleri yayınlamayı reddediyor.”

“Hassas olmayan UFO görüntülerinin halka açık olarak yayınlanması, birkaç hadiseyi süratle çözebilir. Pentagon, şeffaflık konusundaki kararlı taahhütlerine bağlı kalmalı ve bu tıp tüm UFO manzaralarını yayınlamalı” açıklamasında bulundu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.